WOŚP

i

Autor: AKPA

Światełko do nieba WOŚP 2023 - czy będzie? O której godzinie?

2023-01-29 18:57

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w 2023 roku, zagra po raz 31. Tegoroczny finał poświęcony będzie zbiórce na zakup sprzętu diagnostycznego, pozwalającego na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą. Tradycyjnie, w pewnym momencie rozbłyśnie światełko do nieba - symbol dobra i wsparcia. Sprawdziliśmy, o której godzinie odbędzie się słynny pokaz.

Światełko do nieba, to tradycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którą wszyscy czekają. Kwestom ulicznym, koncertom, internetowym aukcjom i wydarzeniom na terenie całego kraju, i nie tylko, towarzyszą też szczególne atrakcje. Co roku, miliony par oczu zwrócone są w stronę nieba, by obejrzeć światełko do nieba WOŚP, które symbolizuje Dobre Anioły. Fundacja z Jurkiem Owsiakiem na czele zapowiedziała, że w tym roku, po raz pierwszy w historii finał poświęcony będzie wszystkim małym i dużym. Cel WOŚP 2023 to zakup urządzeń i aparatury, pozwalającej na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą. Środki zebrane w tegorocznej odsłonie akcji zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla placówek w całej Polsce. Każdy, kto chciałby wesprzeć zbiórkę może to zrobić internetowo - poprzez licytacje i przelewy lub osobiście, dorzucając się do ulicznej kwesty. Główne koncerty odbędą się w Warszawie na Placu Bankowym oraz w studio telewizyjnym 31. Finału WOŚP na placu Defilad, również w stolicy.

Licytacje na WOŚP 2023 - do kiedy? Jak i gdzie wesprzeć WOŚP?

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Światełko do nieba WOŚP 2023 - o której?

Światełko do nieba to symbol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który polega na wysłaniu w jego stronę szczególnej mocy. Co roku, Jurek Owsiak zachęca, by w momencie rozbłyśnięcia sztucznych ogni, pokazów świetlnych czy fajerwerków, zapalić świeczki, a nawet zapalniczki i zapałki, by wspólnie wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Światełko do nieba 2023 w Warszawie ma rozbłysnąć punktualnie o godzinie 20.00.

WOŚP 2023 - zapisy na ostatnią chwilę. Czy można i jak zostać wolontariuszem?