Sławomir Łosowski Kombi - wiek, wzrost, żona, dzieci, rysunki. Kim jest artysta?

2022-12-29 13:22
Sławomir Łosowski
Autor: AKPA

Sławomir Łosowski, to legenda polskiej sceny muzycznej. Założyciel zespołu Kombi, wspaniały artysta i muzyk. Występował na największych, polskich i zagranicznych scenach. Jednak jego życie nie zawsze było tak kolorowe, jak wielu mogłoby się wydawać. Co wiemy o Sławomirze Łosowskim? Kim jest?

Sławomir Łosowski - wiek, wzrost, żona, dzieci, rysunki, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o założycielu zespołu Kombi. Sławomir Łosowski to legenda polskiej sceny muzycznej i jedna z najbardziej wyrazistych postaci. Jego działalność artystyczna rozpoczęła się w 1969 roku. To właśnie wtedy zadebiutował jako pianista w założonym przez siebie zespole Akcenty. Największy przełom w karierze artysty nastąpił w 1976 roku, kiedy założył zespół Kombi. Rockowe brzmienia takich utworów jak Pokolenie, Słodkiego miłego życia i Słodkiego miłego życia Polacy pokochali niemal od razu. Zespół, wraz z muzykami, odniósł ogromny sukces. Po latach Sławomir Łosowski zawiesił działalność zespołu. Jego reaktywacja nie do końca spodobała się jednak wszystkim. Traczyk i Skawiński stworzyli zespół Kombii, z którym odnosili kolejne sukcesy. Spór dotyczący nazwy trwał wiele lat. Zakończył się dopiero 7 września 2022 roku, kiedy to Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że prawo do nazwy nie przysługuje Łosowskiemu.

Edyta Górniak - wiek, wzrost, waga, wykształcenie, syn, partner, mąż, Eurowizja. Co wiemy o wokalistce?

20 NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANYCH KONCERTÓW W POLSCE 2023 [ROBBIE WILLIAMS, PINK, MANESKIN, SAM SMITH, HARRY STYLES...] | ESKA XD - Radio Eska #64

Sławomir Łosowski - wiek

Sławomir Łosowski urodził się 31 sierpnia 1951 w Gdańsku. W 2023 roku muzyk skończy 72 lata.

Sławomir Łosowski - wzrost

Niestety nie ma nigdzie informacji dotyczących wzrostu muzyka.

Sławomir Łosowski - żona

Żoną Sławomira Łosowskiego była Łucja Łosowska. Para, pomimo wielkiego uczucia, jakim się darzyła, nie miała łatwego życia. Koncerty i muzyka były odskocznią od ciągłych pobytów w szpitalach i wizyt u lekarzy. Żona Sławomira Łosowskiego chorowała na stwardnienie rozsiane. Kobieta zmarła w sierpniu 2025 roku. Jej pasją była muzyka. Łucja Łosowska występowała z zespołem Kombi w latach 70.

Jan Majewski - wiek, wzrost, szkoła, dziewczyna. Kim jest wokalista?

Sławomir Łosowski - dzieci

Owocami miłości Łucji oraz Sławomira Łosowskich są Tomasz Łosowski i Joanna Łosowska-Stojek. Obydwoje są muzykami. Joanna jest flecistką. Z kolei Tomasz gra na perkusji i koncertuje wraz ze swoim ojcem. Sławomir Łosowski, w 1989 roku, sprawił swojej córce niesamowity prezent. Specjalnie dla niej napisał kilka piosenek na potrzeby programu Dyskoteka Pana Jacka.

Sławomir Łosowski - rysunki

Rysunki Sławomira Łosowskiego są przez wielu podziwiane i wychwalane. Artysta zaczął rysować w wieku trzech lat. To jego ojciec, który był rzeźbiarzem i malarzem , zaszczepił w nim miłość do rysunku. Dostarczał mu papier, kolorowe tusze i kredki. Sławomir Łosowski przyznaje, że taka forma wyrażania siebie pozwala mu na odprężenie, relaks, ale także wypełnienie czasu podczas podróży. Rysunek jest jego drugą pasją, zaraz po muzyce. Artysta może pochwalić się wieloma wystawami swoich prac. Jedna z nich odbyła się w Chicago Cafe Lura.

Sonda
Rozróżniasz zespół "Kombi" i "Kombii"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze