SAVOIR-VIVRE NA BULWARACH! Dobra zabawa i nauka w jednym czeka w weekend 14-15 września!

2019-09-11 15:07 A.D.
bulwary
Autor: Materiały prasowe

Weekend 14-15.09.19 na zapowiada się niezwykle! Bulwary wiślane zmienią się w miejsce przyjazne przyrodzie i dzieciom. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Weekend 14-15.09 2019 BULWARY - Pt. SAVOIR-VIVRE  NA BULWARACH

Harmonogram: 

12:00 – 17:00  sobota i  niedziela tarasy przy scenie i tarasy przy pawilonie BELLA ITALIA - gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów Parku Rozrywki Julinek
11:00-12:00 w sobota i w niedziela SCENA - ZDROFITowanie nad Wisłą czyli cykliczne zajęcia Fitness
11:00 - 17:00 sobota-niedziela SCENA warsztaty Lasy Państwowe – „Leśny savoir-vivre”
11:00 – 17:00 sobota niedziela tarasy przy pawilonie Bella Italia – warsztaty „Ratujemy pszczoły”
11:00- 19:00 niedziela tarasy przy pawilonie BELLA ITALIA -  warsztaty "Mukowiscydoza - znam, pomagam"
Wystawa plenerowa GALERIA PRZY PLAŻY - SLOW ROAD PO MAZOWSZU -  Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wystawa plenerowa  pawilon PRZYSTANEK SZTUKA - DOM RONALDA McDONALDA Fundacji Ronalda McDonalda
Wystawa GALERIA PRZY PLAŻY – REM – STADIUM 4 Julia Lisowska i Jan Ziewiecki
18:00 – 20:00 niedziela SCENA – koncert grupy KLINTON

Zobacz też: Roksana Węgiel uciekła z domu! Co się wydarzyło?

ZDROFITowanie na Bulwarach

Marka Zdrofit istnieje na rynku fitness od ponad 13 lat, a jej sieć tworzy kilkadziesiąt klubów, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Oferta Zdrofit skierowana jest do osób, które szukają miejsc, gdzie mogą aktywnie spędzać

czas, bez nadmiernej presji i rywalizacji. Marka promuje aktywność fizyczną, ale uprawianą w sposób odpowiedzialny, stawiając na pierwszym miejscu zdrowie.

Nie przestajemy ćwiczyć w plenerze! Kontynuujemy cykl treningów na warszawskich bulwarach nad Wisłą! Będziemy spotykać się w weekendy, żeby trochę się pogimnastykować w plenerze. Zakładajcie wygodne stroje sportowe, pakujcie butelkę wody i wpadajcie, żeby razem pozdrofitować na świeżym powietrzu.

Nie prowadzimy zapisów na zajęcia, możesz dołączyć do nas w każdej chwili

„Leśny savoir-vivre” Lasy Państwowe

Interesujesz się sztuką przetrwania? Surwiwalem? Biwakami bushcraftowymi? Koniecznie przyjdź nad Wisłę!

Już 14 i 15 sierpnia 2019 roku Scenie Bulwarów Wiślanych odbędą się warsztaty „Leśny savoir-vivre” poświęcone sztuce przetrwania i etyce outdoorowej czyli temu, jak poradzić sobie w sytuacjach nagłych i nietypowych oraz jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z lasu nie wyrządzając szkody przyrodzie.

Warsztaty poprowadzą edukatorzy ze Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu, aktualnie największej organizacji społecznej w naszym kraju, zajmującej się promowaniem sztuki przetrwania. Wśród członków Stowarzyszenia znajdują się przyrodnicy, animatorzy zajęć outdoorowych, doświadczeni instruktorzy surwiwalu i bushcraftu, autorzy książek i publikacji tematycznych oraz wykładowcy akademiccy.

A co będzie się działo?

Tematyka warsztatów dotyczyć będzie zasad sztuki przetrwania zarówno w lesie (z dala od cywilizacji) jak i w miejscach, gdzie przebywamy na co dzień: w pracy, w domu, w sklepie, w komunikacji publicznej, itp. Dla uczestników warsztatów przygotowano kilka „surwiwalowych sztuczek", które pomogą odpowiedzieć na pytania:

1. Jak się nie zgubić w lesie?

2. Jak odnaleźć drogę do domu?

3. Skąd wziąć wodę do picia?

4. Czym i jak rozpalić ogień?

5. Co to jest "Wielka Trójka Surwiwalu"?

6. Jaki ekwipunek zabrać na wyprawę?

Ponadto, edukatorzy opowiedzą Wam o stosowaniu zasady „Leave No Trace” w etyce outdoorowej oraz przedstawią awaryjne narzędzia przetrwania i rękodzieło surwiwalowe.

Do zobaczenia!

Warsztaty RATUJMY PSZCZOŁY - partner wydarzenia: Fabryka Cukierków „Pszczółka’

Już od ponad 60 lat, nasze cukierki codziennie przenoszą Klientów w świat beztroskich przyjemności. Obecnie jesteśmy jednym z największych w Polsce producentów cukierków. Produkujemy cukierki czekoladowe, praliny, galaretki, karmelki twarde i nadziewane.  Należymy do Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej SA i w całości jesteśmy  polską firmą.

Wiemy, że doskonały smak nie byłby możliwy bez składników  najwyższej jakości. Dlatego w produkcji cukierków wykorzystujemy to, co w naturze najlepsze: naturalne soki, miód, bakalie oraz delikatną czekoladę. Szanujemy tradycyjne, sprawdzone receptury, które gwarantują niezmiennie dobry smak naszych cukierków, ale korzystamy także z nowoczesnych rozwiązań i śledzimy trendy rynkowe. Wszystko po to, aby nasze produkty stale zaskakiwały Klientów i osładzały ich beztroskie chwile.

Hasło przewodnie warsztatów weekendowych: Ratujemy Pszczoły

Konkursy:

1) Na najładniej pokolorowaną pszczołę

2) Ustrzel pszczołę (dzieci "rozwalają" po kolei piniatę, dziecko które wygra otrzymuje kuferek")

3) Piosenka "Bzz bzz" - dla każdego śpiewającego mały upominek.

Zabawy:

1) Twisster

2) Koło fortuny

3) Duża kolorowanka Pszczółka + cukierkowa do malowania dla dzieci

4) Udekoruj przestrzeń przyjazną pszczołom (bierzemy nasz mały hotel dla pszczół i dajemy możliwość w ciągu 30 minut udekorowania z nami hotelu kwiatkami, cegiełkami, drewienkiem, pałkami trzcinowymi).

Edukacja:

1) Duża mata z hasłami dlaczego pszczoły są tak ważne

2) Zrób to sam - dla każdego ulotka z informacją jak zrobić samodzielnie hotel lub jak zasadzić kwiaty.

3) Pszczoła murarka - opowieść dla każdego (mata z informacjami)

4) Wlepki "Bee smart - ratujmy pszczoły" dla każdego dziecka (1500 sztuk – proszę o informację czy wystarczy, czy planujemy większą frekwencję).

5) Animatorki przebrane w stroje Pszczółek edukują o akcji i pomagają przy zabawach

"Mukowiscydoza - znam, pomagam"

Podczas trwania eventu edukacyjnego pn. "Mukowiscydoza - znam, pomagam" na Bulwarach Wiślanych chcemy przybliżyć Wam świat osób chorych na mukowiscydozę. Będziecie mogli porozmawiać z przedstawicielami fundacji, chorymi oraz rodzinami osób chorych. 

Dodatkowo zapraszamy Was do skorzystania z poniższych atrakcji:

Animacje dla dzieci – specjalna strefa MukoKids, zaaranżowana na potrzeby milusińskich; przyjazna i bezpieczna, w której maluszki będą mogły malować farbami za pomocą słomki, wyczarować obrazki i przedmioty, czyli „stworzyć coś z niczego”, rodzice wraz z dziećmi będą mogli zostawić odbicie swoich rąk na wielkich płucach ustawionych przy wejściu oraz oznaczyć się pod #swiatowydzienmukowiscydozy, #ŚDM

Warsztaty ze śmiechu - śmiech to zarówno zabawa, jak i dobre ćwiczenie na płuca. Jak fajnie się śmiać, zrobić śmieszną minę, dowiedzieć się, jak śmiech wpływa na nasze zdrowie  i samopoczucie – tego dowiemy się podczas warsztatów z animatorami

Fizjoterapia i spirometria–  uczestnicy będą mogli poznać i wykonać wraz z fizjoterapeutami ćwiczenia pomagające w utrzymaniu dobrej kondycji układu oddechowego oraz wykonać badanie

Wystawa zdjęć "Do utraty tchu" - zdjęcia z historiami osób chorych na mukowiscydozę.

Organizatorzy Stowarzyszenie i Fundacje:

PTWM, MATIO, Podaruj Oddech, MUKOHELP, PTWM o. Gdańsk, 

SLOW ROAD PO MAZOWSZU

Odpoczynek w stylu slow? Na Mazowszu to możliwe! Gdzie najlepiej zwolnić i odetchnąć pełną piersią, będzie można zobaczyć na wystawie fotograficznej na Bulwarach Wiślanych.

Malownicze krajobrazy, kameralne miasteczka, bogate w zbiory muzea, historyczne zamki czy urokliwe gospodarstwa agroturystyczne – to wszystko na zdjęciach prezentowanych na wystawie. Miejsca wyjątkowe, a przy tym oddalone od stolicy o zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. Wystawę plenerową będzie można oglądać w pobliżu pawilonu Galeria przy Plaży do 15 września.

Ponadto w strefie bookcrossingowej w pawilonie Bella Italia odwiedzający znajdą darmową publikację samorządu województwa pt. „Zwolnij i zobacz więcej. Niezwykły przewodnik po Mazowszu”. Z  informatora o województwie mazowieckim dowiedzą się wszystkiego na temat atrakcji i najciekawszych miejsc regionu, a także gdzie dobrze zjeść i przenocować. Przewodnik został przygotowany szczególnie z myślą o wszystkich, którym bliskie są idee slow life i slow food.

– Od dłuższego czasu dokładamy starań, by utworzyć szlak turystyczny związany z filozofią życia slow. W zeszłym roku przygotowaliśmy przewodnik „Zwolnij i zobacz więcej…”, pokazujący ofertę podróżowania po Mazowszu w stylu slow road. Na Bulwarach Wiślanych prezentujemy właśnie te miejsca, w których można odpocząć, zbliżyć się do natury, znaleźć czas na przemyślenia i odetchnąć od zgiełku codzienności – mówi Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w urzędzie marszałkowskim.

Wystawa pokaże mieszkańcom Warszawy wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu na Mazowszu. Dzięki takiej prezentacji mazowieckiej turystyki będzie można przekonać się, że czasem warto odpocząć od zgiełku wielkiego miasta i udać się w podróż po najbardziej urokliwych miejscach regionu.

Podróżować po Mazowszu można też śladami historii. Warto wybrać Szlak Książąt Mazowieckich lub Szlak Bitwy Warszawskiej 1920 czy też zwiedzić miejsca związane ze znanymi postaciami, takimi jak Fryderyk Chopin, podążając szlakiem jego imienia. Na miłośników potraw regionalnych czeka Szlak Kulinarny „Mazowiecka Micha Szlachecka”, który zaprowadzi zwiedzających do miejsc związanych z dziedzictwem kulinarnym Mazowsza.

REM - stadium 4 

Julia Lisowska i Jan Ziewiecki - uczniowie klasy maturalnej Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu zapraszają na wystawę prac, które powstały w ostatnim roku. REM - Stadium 4 to ich różne spojrzenie na tematykę snu i marzeń sennych.

Wystawa otwarta jest od 9 do 22 września 2019 w GALERIA PRZY PLAŻY, Bulwary Wiślane, Warszawa. Spotkanie z Autorami odbędzie się 21.09 o godzinie 18:00

Do zobaczenia!

Koncert KLINTON

Klinton to grupa pięciu chłopaków grających własną muzykę, tak jak im to odpowiada i tak jak im się to na daną chwilę układa. Ich pomysły sięgają brzmień rockowych ballad, przeplatanych aktualnymi inspiracjami muzyków.  Zadebiutowali w roku 2013, a teraz powracają z Powiedz Koledze! Nowy album można znaleźć w sieci na serwisach Youtube, Spotify, Tidal i wielu innych.

Zagrali na

Pif Paf Music Festiwal (2013), Bałtyk Festiwal (2013),  Emergenza - finał (2014), Warszawa jest trendy (2015) , Wesele Maćka i Kamy   (2019)

Więcej na facebook.com/klintonmusic/

O zespole

Prawie wszyscy poznali się w zespole Mute, jednak, gdy grupa ta kończyła działalność, postanowili stworzyć własną formację – Klinton. Od początku cechowała ich chęć poszukiwania nowych brzmień, odkrywania sposobów wyrażania swoich muzycznych pomysłów, a szczególnie konceptów powstałych podczas grania na żywo (na „setkę”). Na swoim koncie mają kilka utworów zarejestrowanych właśnie w ten sposób. Jeden z nich ( Lejzi) miał swoją premierę w 2014r. na antenie Radia Kampus.

Historia

Zaczęli od dema wydanego w 2013r. Skromne cztery utwory pomogły zespołowi zagrać na dwóch festiwalach (PifPaf i Bałtyk Festiwal) oraz dolecieć szczęśliwie do finałów Emergenzy 2014. Duże dawki pozytywnego odbioru od publiczności dały Klintonowi siłę na zagranie na Warszawa jest trendy 2015, choć w niestandardowym składzie. Trzy następne lata Klinton zakończył jedynie z trzema nowymi utworami (Ktoś inny, Szanse oraz Domek z kart), ale chwilową pauzę nadrobili latem 2019r. wypuszczając sześć utworów z nagranego w pięknym Tchórzewie projektu Powiedz Koledze.

Początkowo dość imprezowe wyjazdy do Tchórzewa z czasem stały się genialną okazją do grania muzyki w oderwaniu od pośpiechu dnia codziennego, wszelkich trosk, zmartwień i zgiełku miasta. Po kilku dniach przebywania ze sobą i wspólnego pisania ma się uczucie pewnego transu, w którym się jest i zazwyczaj wtedy powstają najlepsze pomysły. Z takich numerów właśnie składa się Powiedz Koledze i taki właśnie rodzaj muzyki Klinton ma szczęście dziś słuchaczom zaprezentować. Album zagrali przedpremierowo na weselu Maćka i Kamy, gdzie spotkał się z ciepłym przyjęciem 

Skład

Michał Białas – gitara

Maciek Czuchraniuk – instrumenty klawiszowe

Mariusz  Oborski – wokal

Bartosz Rogula – perkusja

Dominik Waszczak – bas

Najnowsze