Gwiazdy

Sanah rozkochała w sobie miliony Polaków. Kiedy pojawiła się na rynku muzycznym? Kim jest jej mąż? Oto wszystko, co wiemy o Zuzannie Grabowskiej

Jest piosenkarką, skrzypaczką, kompozytorką i autorką tekstów. Jej piosenki, od kilku lat, nuci połowa kraju. Zanim jednak zdobyła popularność, kilkukrotnie próbowała swoich sił w muzycznych talent show. Jak wyglądały początki jej kariery? Kim jest jej mąż? Oto wszystko, co wiemy o Sanah.

Spis treści

 1. Jak naprawdę nazywa się Sanah? 
 2. Sanah zaczynała od udziału w "Mam Talent" i "The Voice of Poland" 
 3. Kiedy o Sanah zrobiło się głośno? 
 4. Kim jest mąż Sanah? 
 5. Sanah kiedyś i dziś. Mocno się zmieniła? 

Jak naprawdę nazywa się Sanah? 

Sanah to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodego pokolenia. Artystka nie tylko śpiewa, ale także komponuje, pisze teksty i gra na instrumentach. Swoje wszechstronne zdolności wykorzystuje z ogromnym powodzeniem, co przekłada się na frekwencję na jej koncertach i liczbę sprzedanych płyt. Jej utwory puszczane są w największych stacjach radiowych i szczytują na listach przebojów. 

Sanah to tak naprawdę Zuzanna Irena Grabowska. Nazwisko przejęła po mężu, na początku kariery nazywała się Jurczak. Artystka urodziła się 2 września 1997 w Warszawie, jako jedna z sześciorga rodzeństwa. Dorastała i przez większość życia mieszkała wraz z rodziną w podwarszawskiej wsi Stare Babice. 

Czytaj także: Tomson, jakiego nie znałeś. Tego mogłeś o nim nie wiedzieć!

Sanah zaczynała od udziału w "Mam Talent" i "The Voice of Poland" 

Zanim gwiazda zdobyła popularność, próbowała swoich sił w telewizyjnych talent show. Kilkukrotnie wzięła udział w castingach do "The Voice of Poland", a także startowała do polskiej i brytyjskiej wersji "Mam talent". Za każdym razem jednak nie dostała szansy na dostanie się do kolejnego etapu. W efekcie Sanah nie miała możliwości nawet przez chwilę pojawić się w telewizji. 

Niepewnym krokiem na talent show. Marzyłam, by ktoś zawiesił wzrok. Był miły pan, co radę mi dał: 'Możesz o tym tylko śnić'. Smutek i płacz - minął ten czas. Dziś nie zmieniłabym nic - nawiązuje do wydarzeń sprzed lat w piosence "O czym śnisz?". 

Kiedy o Sanah zrobiło się głośno? 

Młodziutka Zuzia Jarczak swoje autorskie utwory umieszczała w serwisie YouTube (był to 2014 rok). W 2015 dostała się do gali finałowej 10. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Ten Ton” z utworem „Poranne łzy", a także wystąpił na Festiwalu Piosenki Anny German w Ciechocinku. Rok później zakwalifikowała się z utworem „Rehab” do półfinału konkursu International Songwriting Competition w dwóch kategoriach: Pop/Top 40 oraz Unpublished. Śpiewała wtedy pod pseudonimem Ayreen, który pochodził od jej drugiego imienia. 

Jej prawdziwa kariera, już jako Sanah, rozpoczęła się w 2019 roku, kiedy to wydała singiel "Idź". W styczniu 2020 roku światło dzienne ujrzała jej piosenka "Szampan", która była zapowiedzią albumu studyjnego "Królowa Dram". Od tej pory piosenkarka podbija listy przebojów, wielokrotnie nagrywając utwory z najpopularniejszymi polskimi muzykami. Wśród najbardziej znanych utworów Sanah można wymienić m.in.:

 • "Ale jazz",
 • "Kolońska i szlugi",
 • "To koniec",
 • "Melodia",
 • "Nic dwa razy się nie zdarza",
 • "Marcepan".

Czytaj także: Te polskie gwiazdy mają zagraniczne korzenie

Kim jest mąż Sanah? 

Sanah, choć jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej, dość mocno ceni swojej prywatności. Artystka zdołała nawet ukryć przed fanami, że wyszła za mąż! Zuzanna Jurczak w 2021 roku zaręczyła się ze Stanisławem Grabowskim, z którym miała spotykać się od kilku lat. 

O tym, że wyszła za mąż, poinformowała swoich fanów poprzez teledysk, w którym wystąpiła w białej sukni. W piosence słyszymy natomiast:

Mam dziś dwadzieścia pięć lat, połowę czekałam na najlepszy dzień w moim życiu

Miał mieć nieskończony smak, a on przefrunął jak ptak i tak odleciał w ukryciu. 

Sanah zaczęła podpisywać swoje utwory jako Zuzanna Grabowska i nikt nie miał już wątpliwości, że została żoną. 

Zarówno sama gwiazda jak i jej ukochany niewiele o sobie mówią. Wiemy, że Stanisław Grabowski posługuje się artystycznym pseudonimem "Stan". Wspólnie z Sanah pracował przy utworze "Święty Graal", a także... wystąpił w teledysku do piosenki "Kolońska i szlugi". 

Czytaj także: Tak mieszka Sanah

Sanah kiedyś i dziś. Mocno się zmieniła? 

Sanah podbija polską scenę muzyczną dopiero od kilku lat. Jej wyjątkowy głos i pomysł na piosenki mocno przypadł fanom do gustu. Poezja śpiewana w jej wykonaniu trafia zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców. Jak wyglądała na początku swojej kariery? Czy mocno się zmieniła? Sprawdź w poniższej galerii!