Sanah

i

Autor: AKPA Sanah zmieniła tekst piosenki "Marcepan"

Muzyka

Sanah zmieniła tekst piosenki. Pierwotna wersja mogła mieć zły wpływ na słuchaczy

2023-05-26 13:08

20 kwietnia 2023 Sanah wydała nową piosenkę zatytułowaną "Marcepan". Jedna ze stacji radiowych wycofała się z jej nadawania, ze względu jeden z wersów, w którym pada nazwa popularnej marki wyrobów tytoniowych. Sanah postanowiłam zatem zmienić tekst utworu. Co teraz możemy usłyszeć zamiast "Marlboro palić chciał w moim aucie". Sprawdźcie!

Sanah jest jedną z najpopularniejszych współczesnych wokalistek, a jej utwory królują na listach przebojów. W streamingach radzi sobie niezwykle dobrze, zdobywając milionowe wyświetlenia. Sanah jest niezwykłym odkryciem ostatnich lat, choć z początku miała duże problemy, aby się przebić do mainstreamu. O jej zawiłej drodze na szczyt pisaliśmy w artykule zatytułowanym: Tak zaczynała Sanah. Nagranie z 2015 roku wciąż zachwyca fanów.

Mimo wielu wzlotów i upadków, młoda artystka gra dla niewyobrażalnie dużej publiczności, a bilety na koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka. Z kolei stacje radiowe tylko czekają na jej nowe numery, gdyż każdy kolejny singiel staje się hitem.

"Zaśpiewasz to wybierasz kolejną piosenkę!" | Dokończ piosenkę 18 #Sanah

Sanah śpiewa teraz o "zadymiarzu"

Sanah, nieumyślnie narobiła sobie drobnych problemów, gdy światło dzienne ujrzał jej nowy numer "Marcepan", w którym śpiewa o pozostaniu wiernej swoim przekonaniom mimo osiągniętego sukcesu. W jednym z wersów pada nazwa popularnej marki papierosów:  "Marlboro palić chciał w moim aucie". Szczególną uwagę na ten fragment zwrócił Arkadiusz Wojciechowski, redaktor naczelny Radia Elka z Leszna. Jego zdaniem, ten przekaz jest niezgodny z polskim prawem, ponieważ może zachęcać do korzystania z wyrobów tytoniowych, a jak wiadomo reklamowanie papierosów jest zabronione.

Nawet jeśli to miała być sztuka i zamysłem autorki było po prostu zaśpiewanie o Marlboro, to jednak wciąż mamy do czynienia z przekazem niezgodnym z polskim prawem" – mówił "Presserwisowi" Arkadiusz Wojciechowski

Wytwórnia Magic Records zapewniła, że pojawianie się nazwy tejże marki, nie jest wynikiem współpracy, jednakże postanowiono zmienić słowa piosenki. Brzmią one teraz tak: "Zadymę zrobić chciał w moim aucie". Stacja radiowa Elka, oraz inne rozgłośnie dostały już poprawioną wersję piosenki, więc słuchacze mogą usłyszeć nowy tekst "Marcepanu".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE