Sanah

i

Autor: AKPA Sanah zmieniła tekst piosenki "Marcepan"

Muzyka

Sanah zmieniła tekst piosenki. Pierwotna wersja mogła mieć zły wpływ na słuchaczy

2023-05-26 13:08

20 kwietnia 2023 Sanah wydała nową piosenkę zatytułowaną "Marcepan". Jedna ze stacji radiowych wycofała się z jej nadawania, ze względu jeden z wersów, w którym pada nazwa popularnej marki wyrobów tytoniowych. Sanah postanowiłam zatem zmienić tekst utworu. Co teraz możemy usłyszeć zamiast "Marlboro palić chciał w moim aucie". Sprawdźcie!

Sanah jest jedną z najpopularniejszych współczesnych wokalistek, a jej utwory królują na listach przebojów. W streamingach radzi sobie niezwykle dobrze, zdobywając milionowe wyświetlenia. Sanah jest niezwykłym odkryciem ostatnich lat, choć z początku miała duże problemy, aby się przebić do mainstreamu. O jej zawiłej drodze na szczyt pisaliśmy w artykule zatytułowanym: Tak zaczynała Sanah. Nagranie z 2015 roku wciąż zachwyca fanów.

Mimo wielu wzlotów i upadków, młoda artystka gra dla niewyobrażalnie dużej publiczności, a bilety na koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka. Z kolei stacje radiowe tylko czekają na jej nowe numery, gdyż każdy kolejny singiel staje się hitem.

"Zaśpiewasz to wybierasz kolejną piosenkę!" | Dokończ piosenkę 18 #Sanah

Sanah śpiewa teraz o "zadymiarzu"

Sanah, nieumyślnie narobiła sobie drobnych problemów, gdy światło dzienne ujrzał jej nowy numer "Marcepan", w którym śpiewa o pozostaniu wiernej swoim przekonaniom mimo osiągniętego sukcesu. W jednym z wersów pada nazwa popularnej marki papierosów:  "Marlboro palić chciał w moim aucie". Szczególną uwagę na ten fragment zwrócił Arkadiusz Wojciechowski, redaktor naczelny Radia Elka z Leszna. Jego zdaniem, ten przekaz jest niezgodny z polskim prawem, ponieważ może zachęcać do korzystania z wyrobów tytoniowych, a jak wiadomo reklamowanie papierosów jest zabronione.

Nawet jeśli to miała być sztuka i zamysłem autorki było po prostu zaśpiewanie o Marlboro, to jednak wciąż mamy do czynienia z przekazem niezgodnym z polskim prawem" – mówił "Presserwisowi" Arkadiusz Wojciechowski

Wytwórnia Magic Records zapewniła, że pojawianie się nazwy tejże marki, nie jest wynikiem współpracy, jednakże postanowiono zmienić słowa piosenki. Brzmią one teraz tak: "Zadymę zrobić chciał w moim aucie". Stacja radiowa Elka, oraz inne rozgłośnie dostały już poprawioną wersję piosenki, więc słuchacze mogą usłyszeć nowy tekst "Marcepanu".