Kraków

i

Autor: Canva

quizy

Rozpoznaj województwo po słowie. Tylko znawca zdobędzie 16/16

2024-06-11 14:50

Quizy o województwach cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem. Myślisz, że mapa Polski nie skrywa przed tobą najmniejszych tajemnic? Koniecznie sprawdź się, rozwiązując nasz quiz o województwach. Mistrzowie geografii bez problemu przebrną przez wszystkich szesnaście pytań. Sprawdź, czy możesz się tak tytułować. To wcale nie takie proste!

Podział na województwa, z którym mamy do czynienia, jest efektem reformy z 1999 roku. Nasz kraj został wówczas podzielony na szesnaście jednostek administracyjnych. Mimo że wszyscy posługujemy się na co dzień językiem polskim, to niektóre słowa i zwroty są charakterystyczne dla konkretnego regionu. Wiesz o tym, że "zrywka" to określenie na jednorazową reklamówkę? Tak siatki nazywają częstochowianie! Jeśli jesteś nie tylko znawcą mapy Polski, ale i językoznawcą, nie powinieneś mieć żadnym trudności z rozpoznaniem województwa po zaledwie jednym słowie. Ten quiz na pewno spodoba się osobom, które zjeździły Polskę wzdłuż i wszerz. Nie jest to jednak jedyne kryterium. Wynikiem na poziomie 16/16 punktów będą mogli pochwalić się prawdziwi mistrzowie. Przekonaj się, czy należysz do tego grona.

Gwara częstochowska - znaczenia tych słów odgadną tylko nieliczni. Musisz być mieszkańcem "świętego miasta", aby mieć 10/10

Tak Luna wspiera LGBT+ przed Eurowizją 2024!

Rozpoznaj województwo po słowie. Tylko prawdziwy znawca zdobędzie 16/16!

Pytanie 1 z 16
Pasztecik