Roxie

i

Autor: AKPA

Gwiazdy

Roksana Węgiel zaatakowana za swoje poglądy. Poszło o aborcję!

2023-03-27 15:06

Roksana Węgiel mocno podpadła duchownym oraz katolikom. Jej zdanie dotyczące aborcji nie spodobało się m.in. Radiu Maryja, gdzie pojawił się obszerny felieton krytykujący poglądy Roxie. Autor podkreślił, że słowa młodej wokalistki mogły wynikać z chęci zwrócenia na siebie uwagi i zyskania większej liczby fanów.

Radio Maryja skrytykowało Roksanę Węgiel za jej poglądy dotyczące aborcji. Młodej wokalistce oberwało się za słowa, które wypowiedziała w programie Kuby Wojewódzkiego. Roxie przyznała, że Bóg dał wszystkim ludziom wolną wolę po to, aby sami mogli decydować o swoim życiu. Podkreśliła również, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać, ponieważ każdy bierze odpowiedzialność za swoje decyzje i czyny. Niedługo później zwróciła uwagę na to, że jako osoba wierząca zauważa dużą potrzebę tego, by przełamać stereotypy kościoła jako instytucji dla wapniaków. Jednak takie podejście bardzo nie spodobało się środowisku katolickiemu, a szczególnie Radiu Maryja, które skrytykowało jej wypowiedzi.

Roksana Węgiel opowiedziała o swoich zarobkach. Nie wszyscy wierzą w jej szokujące wyznanie

Wnuczka śpiewa Krawczyka, babcia słucha Rammsteina | Dokończ piosenkę #8

Roksana Węgiel - aborcja

Roksana Węgiel wielokrotnie podkreślała, że jest katoliczką. Otwarcie mówiła o tym, że ma przyjaciół, z którymi systematycznie chodzi do kościoła, by się modlić. Młoda wokalistka przyznała również, że wiara w Boga pomogła jej uporać się z własnymi emocjami. Na jej social mediach można zobaczyć też krótkie nagrania z księżmi, z którymi śpiewa religijne pieśni. Chce pokazać w ten sposób, że nie należy wstydzić się swojej wiary. To właśnie ona nas kształtuje, podkreśla Roksana Węgiel. Radio Maryja stwierdziło jednak, że jej słowa dotyczące aborcji mogą przekreślić wszystko to, co robiła dla Kościoła do tej pory. Publicysta Wojciech Grzywacz publicznie zaczął zastanawiać się nad moralnością młodej wokalistki.

Jak to się spina w głowie osoby, która nie raz mówiła głośno o swojej wierze, dawała jej świadectwo i występowała np. na festiwalach muzyki chrześcijańskiej.

Według felietonisty Roksana Węgiel wypowiedziała się w taki sposób na temat aborcji, ponieważ mogło jej się wydawać, że dzięki temu zyska większą popularność. Podkreślił też, że na jej wychowanie w wierze miało bardzo duży wpływ miało środowisko związane z suspendowanym księdzem buntownikiem Danielem Galusem i jego wspólnotą Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

Chłopak Roxie Węgiel chciał być aktorem. Tak wyglądały jego początki

W tym miejscu warto też przypomnieć, że Roksana Węgiel mówi, że przełomowe dla jej wiary było uczestnictwo w spotkaniach modlitewnych wspólnoty suspendowanego obecnie ks. Daniela Galusa. (...) Nie raz widziałem, jak jego zwolennicy szczycili się, że piosenkarka jest przykładem na dobre owoce, jakie wyrastają z dzieła ks. Galusa. Jak jednak widać, nie jest tak kolorowo i to powinna być nauczka dla tych środowisk, że rozeznawanie owoców nie jest takie proste

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE