Wściekły kierowca

i

Autor: freeimages.com/ Alexander Krio

Prawo jazdy - 14 błędów, które na pewno popełniasz i ile za nie zapłacisz?

2017-12-19 12:28

Kierowcy często popełniają wykroczenie, ale nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Czasem to drobiazgi, ale takie, które przewidziano w kodeksie drogowym albo innych przepisach. Ile zapłacą za lekkomyślne zachowanie na drodze? Ile za nieprzygotowanie pojazdu do jazdy? Sprawdźcie na ESKA.pl i dajcie znać, co o nich sądzicie.

Myślisz, że jesteś idealnym kierowcą? Są przepisy, które łamiesz nawet o tym nie wiedząc! Sprawdź, ile zapłaciłbyś za wykroczenia, które popełniają setki kierowców każdego dnia. Wiele osób twierdzi, że młodym kierowcom brakuje umiejętności, jednak prawda jest taka, że nawet najbardziej doświadczeni kierowcy mają problem z pamiętaniem o wszystkich przepisach ruchu drogowego. Często zapominają o najprostszych przygotowaniach pojazdu do jazdy na przykład oczyszczeniu... tablic rejestracyjnych. Grozi to dość wysokim mandatem.

Prawo jazdy - taryfikator

Jadąc samochodem, rowerem bądź motorem popełniamy błędy i nie zdajemy sobie z tego sprawy! Konsekwencje z nieodpowiedzialnego łamania przepisów mogą być bardzo duże. Jakie przepisy nieświadomie łamiemy? Poniżej podrzucamy 10 błędów i podajemy kwotę, jaką może nas ukarać funkcjonariusz:

  1. zawracanie przy sygnalizatorze z zieloną strzałką w lewo - pozwala tylko na skręcanie (250 zł)
  2. pozwolenie pasażerowi na jazdę bez zapiętych pasów - płaci nie tylko pasażer, również kierowca (100 zł).
  3. przewożenie dziecka bez fotelika - do 12 lat i 150 cm wzrostu (150 zł)
  4. postój samochodu z włączonym silnikiem dłuższy niż minuta - w tym odśnieżanie samochodu z włączonym silnikiem (100 zł); 
  5. przewożenie osoby pijanej na motocyklu - inaczej niż w koszu motocykla (150 zł)
  6. nie włączanie kierunkowskazu przy wykonywaniu manewrów (200 zł)
  7. wjazd na skrzyżowanie bez możliwości opuszczenia go np. przed zmianą świateł (300 zł)
  8. używanie klaksonu w terenie zabudowanym (100 zł)
  9. brak zawiadomienia służb o potrąceniu zwierzęcia (za pozostawienie rannego zwierzęcia grozi do 5000 zł)
  10. oznaczenie pojazdu plakietką innego państwa, niż to, w którym jest zarejestrowane (100 zł)
  11. jedzenie i palenie w samochodzie.  Zakaz "nie dotyczy kierującego samochodem ciężarowym, który przewozi osobę w kabinie kierowcy i kierującego samochodem osobowym, z wyjątkiem taksówki" - uwaga na samochody "z kratką" zarejestrowane jako ciężarowe! (50 zł) 
  12. jazda na rowerze pod wpływem alkoholu - sędzia może też zadecydować o odebraniu prawa jazdy na samochód (300-500 zł); 
  13. nieodśnieżone szyby, lusterka i tablica rejestracyjna (500 zł); 
  14. jazda pod dwóch pasach ruchu jednocześnie (150 zł). 

Prawo jazdy 2018 - zmiany utrudnią życie kierowcom! Co nowego?

Autor: brak danych

  Prawo jazdy 2018 - zmiany są bardzo znaczące i mogą zniechęcić przyszłych kierowców. Już wiadomo, że egzamin będzie trudniejszy, dłuższy, a także droższy. Zmiany prawo jazdy 2018 to m.in. nowy system karania, dodatkowe szkolenia, zielony listek, limi

Prawo jazdy w Polsce zdaje średnio ponad 34 procent kursantów. Zgodnie ze statystykami Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców do końca czerwca 2017 roku zostało wydanych ponad 201 tysięcy uprawnień do kierowania pojazdów mechanicznych.