Powrót do szkół 2021: segregacja uczniów. Czy uczniowie będą rozdzieleni w szkole?

i

Autor: Piotr Hukalo/East News Powrót do szkół 2021: segregacja uczniów. Czy uczniowie będą rozdzieleni w szkole?

Powrót do szkół 2021: segregacja uczniów. Czy uczniowie będą rozdzieleni w szkole?

2021-08-26 10:48

Segregacja uczniów w szkole od września 2021 budzi emocje wśród wielu osób. Najbardziej wśród rodziców, którzy zastanawiają się, czy ich pociechy będą dyskryminowane ze względu na nie przyjęcie preparatu przeciwko zakażeniom. Jakie jest stanowisko ministerstwa edukacji? Co wiadomo, jeśli chodzi o podział na zaszczepionych i niezaszczepionych? Poznajcie najnowsze szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Powrót do szkół 2021: segregacja uczniów

Powrót do szkół 2021: segregacja uczniów nastąpi? Sami zainteresowani, a także nauczyciele, ale przede wszystkim rodzice zastanawiają się czy przeprowadzona zostanie segregacja uczniów w szkole 2021 na zaszczepionych i niezaszczepionych. Zgodnie z postanowieniem wszyscy wracają do nauki stacjonarnej wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Pojawiły się wytyczne powrotu do szkół 2021, które wyraźnie wskazują, jakich zachowań należy się ustrzegać przebywając w szkole. Nie wolno chociażby pożyczać od siebie przyborów, książek, zeszytów, czy przebywać w większej ilości osób. Należy natomiast często dezynfekować dłonie, wietrzyć pomieszczenia i zachować dystans. Segregacja uczniów w szkole od września 2021 budzi obawy wśród wielu psychologów. Istniały obawy, że uczący się będą przydzielani do szkoły na podstawie certyfikatu zaszczepienia. Jak z tym jest oficjalnie?

Rok szkolny 2021/2022 - DNI WOLNE. Ile będzie dni wolnego w szkole? [DATY]

Hity na jesień 2021 - porcja energetycznych kawałków, które poprawią nastrój!

Powrót do szkół 2021: segregacja uczniów

Segregacja uczniów od września 2021 to jeden z najgorętszych tematów. W sieci pojawiły się pogłoski, a raczej obawy, że uczniowie zostaną rozdzieleni na dwie grupy. Mowa oczywiście o osobach zaszczepionych i niezaszczepionych. Coraz częściej, w codziennym życiu, spotkać się można z takowym podziałem. Przykładem są chociażby Niemcy, które wprowadziły nowe obostrzenia w przestrzeni publicznej dla niezaszczepionych. Niewykluczone, że lada chwila pojawią się one w naszym kraju, dlatego pytania o podział uczniów jest całkowicie zasadny. Do sprawy postanowił odnieść się Przemysław Czarnek. Minister Edukacji i Nauki jasno stwierdził, że uczniowie zaszczepieni i niezaszczepieni będą uczyć się w jednej klasie:

Takich scenariuszy nie przewidujemy ani w krótkim, ani w dłuższym horyzoncie czasowym, który badamy na ten rok szkolny (...). A w warunkach takich, w jakich jesteśmy dzisiaj, albo w warunkach czwartej fali, ale nie tak groźnej jak trzecia, nie przewidujemy żadnego podziału na dzieci zaszczepione bądź niezaszczepione. Taki podział byłby dla dzieci po prostu niesprawiedliwy i szkodliwy

- powiedział. W polskich szkołach, jak poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, otwarte będą punkty szczepień, w których uczniowie za zgodą rodziców będą mogli się zaszczepić. Będą prowadzone dodatkowe zajęcia, głównie na godzinach wychowawczych, o tym czym dokładnie są szczepionki: - Będziemy prosić wychowawców, zwłaszcza na godzinach wychowawczych, ażeby te informacje, które będziemy sukcesywnie dostarczać, przekazywali dzieciom i młodzieży. To przynosi efekty, bo na dziś jest od 30 do 40 proc. nastolatków już zaszczepionych.

Sonda
Czy uczniowie powinni zostać rozdzieleni na zaszczepionych i niezaszczepionych?