Spis treści
Powrót do szkół 2021: segregacja uczniów nastąpi? Sami zainteresowani, a także nauczyciele, ale przede wszystkim rodzice zastanawiają się czy przeprowadzona zostanie segregacja uczniów w szkole 2021 na zaszczepionych i niezaszczepionych. Zgodnie z postanowieniem wszyscy wracają do nauki stacjonarnej wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Pojawiły się wytyczne powrotu do szkół 2021, które wyraźnie wskazują, jakich zachowań należy się ustrzegać przebywając w szkole. Nie wolno chociażby pożyczać od siebie przyborów, książek, zeszytów, czy przebywać w większej ilości osób. Należy natomiast często dezynfekować dłonie, wietrzyć pomieszczenia i zachować dystans. Segregacja uczniów w szkole od września 2021 budzi obawy wśród wielu psychologów. Istniały obawy, że uczący się będą przydzielani do szkoły na podstawie certyfikatu zaszczepienia. Jak z tym jest oficjalnie?
Rok szkolny 2021/2022 - DNI WOLNE. Ile będzie dni wolnego w szkole? [DATY]
Powrót do szkół 2021: segregacja uczniów
Segregacja uczniów od września 2021 to jeden z najgorętszych tematów. W sieci pojawiły się pogłoski, a raczej obawy, że uczniowie zostaną rozdzieleni na dwie grupy. Mowa oczywiście o osobach zaszczepionych i niezaszczepionych. Coraz częściej, w codziennym życiu, spotkać się można z takowym podziałem. Przykładem są chociażby Niemcy, które wprowadziły nowe obostrzenia w przestrzeni publicznej dla niezaszczepionych. Niewykluczone, że lada chwila pojawią się one w naszym kraju, dlatego pytania o podział uczniów jest całkowicie zasadny. Do sprawy postanowił odnieść się Przemysław Czarnek. Minister Edukacji i Nauki jasno stwierdził, że uczniowie zaszczepieni i niezaszczepieni będą uczyć się w jednej klasie:
Takich scenariuszy nie przewidujemy ani w krótkim, ani w dłuższym horyzoncie czasowym, który badamy na ten rok szkolny (...). A w warunkach takich, w jakich jesteśmy dzisiaj, albo w warunkach czwartej fali, ale nie tak groźnej jak trzecia, nie przewidujemy żadnego podziału na dzieci zaszczepione bądź niezaszczepione. Taki podział byłby dla dzieci po prostu niesprawiedliwy i szkodliwy
- powiedział. W polskich szkołach, jak poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, otwarte będą punkty szczepień, w których uczniowie za zgodą rodziców będą mogli się zaszczepić. Będą prowadzone dodatkowe zajęcia, głównie na godzinach wychowawczych, o tym czym dokładnie są szczepionki: - Będziemy prosić wychowawców, zwłaszcza na godzinach wychowawczych, ażeby te informacje, które będziemy sukcesywnie dostarczać, przekazywali dzieciom i młodzieży. To przynosi efekty, bo na dziś jest od 30 do 40 proc. nastolatków już zaszczepionych.