Doda / SuperHit Festival 2022

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Polsat SuperHit Festival 2022 - trzy występy, których nikt nie zapomni! Najważniejsze momenty

2022-05-22 18:01

Polsat SuperHit Festival 2022 i najlepsze występy, których nikt nie zapomni. W tym roku swój jubileusz świętowali LemON, T.LOVE i Doda. Nie zabrakło również poruszającego koncertu Ralpha Kaminskiego i politycznego występu Maleńczuka. Które występy na zawsze zapiszą się w historii muzycznego festiwalu?

Podczas Polsat SuperHit Festival 2022 byliśmy świadkami wielu wyjątkowych koncertów. Najpopularniejsi artyści rodzimej sceny przypomnieli hity, które królowały na listach przebojów. Wystąpili m.in. Cleo, Kortez, Viki Gabor, Gromee, Michał Wiśniewski, Sylwia Grzeszczak, Kayah i zespół LemON. W sopockim amfiteatrze zagrał również T.LOVE, który w tym roku świętuje 30-lecie kultowego albumu "King" oraz Ralph Kaminski z piosenkami Kory i Maanamu. Oczywiście festiwal nie mógł obejść się bez skandalu i mocnymi słowami popisał się Maciej Maleńczuk oraz Doda. Oto trzy występy z festiwalu SuperHit, o których szybko nie zapomnimy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gromee i Viki Gabor WYSTĘPEM roznieśli scenę! Zrobili takie show, że szczęka opada

"Mówi po prostu, że mu się to nie podoba" - jak dzieci Gromee'ego reagują na jego muzykę?

Doda - mocne słowa, genialny recital i wyjątkowi goście

Koncert Dody w Sopocie był niezapomnianym przeżyciem. W licznych kreacjach wykonała swoje największe hity z okazji 20-lecia kariery artystycznej. Przełomowym momentem kolorowego widowiska byli jednak goście! Na scenie pojawiła się z Beatą Kozidrak, Michałem Wiśniewskim i Dawidem Kwiatkowskim. Zagrała też z Justyną Steczkowską - z którą przez wiele lat była pokłócona. Artystki zaśpiewały "Znak pokoju" i namawiały do tego, by unikać konfliktów i wybaczać. W trakcie występu nie zabrakło również mocnych słów krytyki w stronę mediów, a jednocześnie podziękowała stacji Polsat, że dzięki niej może świętować jubileusz.

"Dziennikarze często pytają mnie, czego nauczył mnie show-biznes po 20 latach. I dziś mogę się przyznać, że nauczył mnie jednego: że do niego w ogóle nie pasuję! Każdy, kto mnie zna, wie, że to jest totalny mit, że sława i poklask są dla nas najważniejsze [...] Przypominam wam, że od ponad ośmiu lat jestem zbanowana w telewizji, w której wygrałam festiwal w Sopocie za to, że nie pozwoliłam obrażać mojej rodzinie na jej antenie. No taka jest prawda." - powiedziała Doda

Ralph Kaminski i hołd dla Kory

Po raz pierwszy na sopockiej scenie pojawił się Ralph Kaminski - jedna z największych gwiazd polskiej muzyki alternatywnej. Jego poprzednia płyta "Kora" jest hołdem dla zmarłej wokalistki Kory Jackowskiej i zawiera zupełnie nowe wersje kultowych piosenek. Podczas koncertu w Operze Leśnej wykonał m.in. "Wyjątkowo zimny maj" oraz "Po prostu bądź" i swoim występem oczarował publiczność. Nie zabrakło również premierowego utworu - "Bal u Rafała".

Sonda
Polsat SuperHitFestival 2022. Który występ Dody podobał ci się najbardziej?

Polityczne wystąpienie Macieja Maleńczuka

Pierwszego dnia festiwalu zagrał m.in. Maciej Maleńczuk, który wykonał "Szlugi za szlugi" oraz fragment utworu "Vladimir". Całe wystąpienie artysty miało zdecydowanie akcent polityczny. Między utworami pozdrowił Lecha Wałęsę i wyrażał wsparcie walczącej Ukrainie.