Pogodowy armagedon dopiero przed nami. Siarczysty mróz i burze śnieżne uderzą w Polskę!

2022-01-20 10:46
Atak zimy w Polsce
Autor: WOJCIECH ZATWARNICKI/REPORTER

Pogoda w styczniu nie przestaje zaskakiwać. Kiedy wszyscy myśleli, że po anomaliach, jakie można było zaobserwować za oknami w poniedziałek, nic nie jest w stanie ich już zdziwić, RCB wydało kolejne alerty. Synoptycy nie mają złudzeń - burze śnieżne wrócą, a wraz z nimi siarczysty mróz. Szykujcie się na prawdziwy atak zimy!

Siarczysty mróz i burze śnieżne - pogodowy armagedon 2022 dopiero przed nami. Pogoda nie przestaje zaskakiwać. Po mroźnym i obfitującym w niewielkie opady śniegu grudniu przyszedł równie zimny styczeń. Ostatni tydzień przyniósł, co prawda, niewielkie ocieplenie, jednak dodatnie temperatury można było obserwować przez zaledwie kilka dni. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków wraz z nadejściem weekendu do Polski zawitało znaczne ochłodzenie, a już w poniedziałek (17 stycznia) przez cały kraj przeszły silne burze śnieżne. Takiego zjawiska nie było od dawna! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało odpowiednie alerty i zachęcało do pozostania w domu. To nie koniec atrakcji w tym miesiącu. Mieszkańcy Polski otrzymali kolejne ostrzeżenia o porywistych wiatrach wichurach i burzach, jakie będą towarzyszyć nam w najbliższych dniach. Synoptycy grzmią, że atak zimy z prawdziwego zdarzenia dopiero przed nami.

Sonda
Czy widzieliście już kiedyś burzę śnieżną?

Atak zimy 2022 - mróz i śnieg w Polsce

O ile obecność śniegu zimą nie powinna nikogo dziwić, tak występowanie burz może szokować. Synoptycy nie mają wątpliwości, że trzecia dekada stycznia będzie zdecydowanie najzimniejsza. Jak podaje serwis FaniPogody.pl, w czwartek (20 stycznia) można spodziewać się kolejnych burz śnieżnych. Towarzyszyć im będą silne wiatry. W związku z tym RCB wysłało już kolejne alerty. Synoptycy dodają, że najbliższe dni będą pełne zaskoczeń. Grzmoty i błyskawice przeplatane będą opadami śniegu oraz przejaśnieniami. Po weekendzie możemy spodziewać się nawet 15 cm białego puchu! Kiedy wiosna? Najnowsze informacje nie napawają optymizmem. Zima szybko nie ustąpi.

Potężna burza śnieżna dotarła do stolicy. Żywioł sieje spustoszenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze