Pogoda na marzec 2019 długoterminowa. Jaki będzie pierwszy wiosenny miesiąc?

2019-03-16 11:03
Wiosna 2019
Autor: East News / PIOTR MALCZEWSKI

Wiosna nadchodzi, a my już poczuliśmy ją w powietrzu. Już w połowie lutego mogliśmy zapomnieć o śniegu, a nawet zaczęły pojawiać się pierwsze kwiaty! Spacer po lesie czy parku to prawdziwa przyjemność, gdy natura budzi się do życia. Czy ta pogoda się utrzyma? Jak będzie w pierwszych dniach kalendarzowej i astronomicznej wiosny? Poznajcie pogodę długoterminową na marzec 2019 na ESKA.pl

Wiosna 2019 nadchodzi wielkimi krokami. Już w lutym można było zaobserwować pierwsze klucze gęsi i kaczek, które powracają do kraju. Wygląda na to, że w marcu pożegnamy się z zimą na dobre. Temperatura zacznie powoli wzrastać, a słońce coraz częściej przebijać będzie się przez chmury. Nie zabraknie również niezbędnej odrobiny deszczu. Dzięki niemu szybko zazieleni się trawa i drzewa. 

Przeczytaj też: Wielkanoc 2019 - wolne w szkołach. Kiedy zacznie się przerwa świąteczna i ile będzie trwała?

Pogoda na marzec 2019 - długoterminowa, tygodniowa, dzienna

Już początek marca zapowiada się niezwykle przyjemnie. Temperatura sięgnie od 6 do 11 stopni Celsjusza w pierwszym tygodniu marca. Kolejne dni będą jeszcze cieplejsze! Termometry pokarzą nawet 10 stopni we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Warszawie i Łodzi. Najchłodniej w Białym Stoku i Olsztynie - około 7 stopni.  W kolejnych tygodniach temperatura będzie stopniowo wzrastać. Nie przekroczy jednak 15 stopni. Na terenie całego kraju możemy spodziewać się również opadów deszczu. Szczególnie często chmury pojawiać się będą na naszym niebie w drugiej połowie miesiąca. Towarzyszyć im mogą silne podmuchy wiatru. 

Przeczytaj też: Niedziela handlowa MARZEC 2019 - kiedy sklepy będą otwarte?

Najnowsze