Pogoda długoterminowa kwiecień 2023 - taka prognoza szokuje. Lato przyjdzie szybciej?

i

Autor: Norbert Rzepka/REPORTER / EAST NEWS Pogoda długoterminowa kwiecień 2023 - taka prognoza szokuje. Lato przyjdzie szybciej?

Pogoda długoterminowa kwiecień 2023. Lato przyjdzie szybciej?

2023-04-05 17:43

Jaki będzie kwiecień 2023? Długoterminowa prognoza pogody nie zostawia wątpliwości. Jednocześnie będzie swego rodzaju rozczarowaniem dla wielu osób. Szczególnie tych, którzy myśleli, że pogoda w kwietniu 2023 będzie piękna i będziemy mieć do czynienia z pierwszym podmuchem lata. Najnowsze prognozy pozbawiają wszelkich nadziei, że tak się stanie. Przekonajcie się o tym sami już teraz.

Spis treści

  1. Pogoda długoterminowa kwiecień 2023 - prognoza
  2. Jaki będzie kwiecień 2023? Prognoza

Pogoda długoterminowa kwiecień 2023 - taka prognoza szokuje, a eksperci mówią o niej z dużą dozą pewnością. Jaki będzie kwiecień 2023? Pogoda w pierwszym pełnym miesiącu wiosny pozostawi sporo do życzenia i tym samym początkowe zapowiedzi meteorologów nagle się zmieniły. Mówiło się o tym, że przed nami bardzo ciepły, słoneczny i iście wiosenny miesiąc. Niektóre europejskie prognozy wskazywały nawet na to, że będziemy mieć do czynienia z letnim klimatem, ale niestety już wiemy, że tak nie będzie. Odpowiedź na pytanie, czy lato przyjdzie szybciej, nie jest optymistyczna i jak wynika z najnowszych przewidywań na ciepłe dni będziemy musieli jeszcze poczekać. Pisząc ciepłe dni w kwietniu 2023 mamy na myśli temperatury przekraczające 20 stopni Celsjusza, a przy tym wszystkim brak obficie spadających kropel z nieba. Miesiąc upłynie nam pod znakiem częstych opadów deszczu, mroźnych nocy i całościowo jesiennej aury. Poczujemy się tak, jakby była połowa października i tylko kwitnące pąki kwiatów przypomną nam o tym, że mamy początek wiosny.

Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich dawno nie było!

Najlepsza Muzyka do Biegania [wiosna 2023] | ESKA XD - Fit vlog #44

Pogoda długoterminowa kwiecień 2023 - prognoza

Deszcz, chmury, przejaśnienia w pojedyncze dni, jesienna aura, tak w kilku słowach będzie wyglądać pogoda w kwietniu 2023. Długoterminowa prognoza nie zostawia wątpliwości, że osoby, które liczyły na upalne dni muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać przynajmniej do maja. Początek miesiąca w całej Polsce z temperaturami od 6 do 11 stopni Celsjusza i opadami deszczu. W pierwszym tygodniu miesiąca zapowiadane są opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu, a siła wiatru będzie oscylować w granicach 60km/h. Niepokojące są temperatury w nocy. Według prognozy pogody długoterminowej 2023 wieczorami temperatura spadnie do -4 stopni Celsjusza, a odczuwalna będzie jeszcze niższa. 

Koszmarne wieści! Pogoda na Wielkanoc 2023 ogromnym rozczarowaniem

W Wielkanoc spodziewane są opady na terenie całego kraju, a także chwilowe przejaśnienia. Po 12 kwietnia 2023 znów będzie pochmurnie, szaro i ponuro, przez co zapomnimy, że mamy wiosnę. Dwudniowe przejaśnienie spodziewane jest 16 i 17 kwietnia. Wtedy też na termometrach od 9 do 12 stopni Celsjusza w cieniu i 3 stopnie na plusie w nocy. Kolejne dni natomiast, to powrót deszczu i szarówki. Sytuacja utrzyma się do końca miesiąca z tym, że temperatura z każdym dniem będzie rosnąć. Najcieplej ma być 25, 26 i 30 kwietnia 2023. Wtedy od 14 do 18 stopni Celsjusza.

Jaki będzie kwiecień 2023? Prognoza

To, jaki będzie kwiecień 2023 nie napawa optymizmem. Choć nie można było mieć dużych nadziei, bo doskonale pamiętamy, co działo się w poprzednich latach. Za nami, w 2021 roku na przykład skandalicznie zimny kwiecień od lat. Również kwiecień 2022 był mocno chłodny przy jednoczesnym, często padającym deszczu. Aczkolwiek, żeby poprawić Wam nastrój sprawdziliśmy długoterminowe prognozy pogody na maj. Bardzo ciepło zrobi się po 7 maja, gdy na termometrach będziemy mieć od 21 do 25 stopni Celsjusza w cieniu. O opadach deszczu nie będzie mowy praktycznie przez cały miesiąc.