pełnia

i

Autor: Canva

Astrologia i astronomia

Pełnia Księżyca w lutym 2024. Kiedy na niebie pojawi się Śnieżny Księżyc?

2024-02-01 11:49

Dawniej obserwacje faz Księżyca służyły rolnikom i ogrodnikom, którzy odmierzali czas do zbioru plonów. W dzisiejszych czasach, dla wielu osób, Pełnia Księżyca jest idealnym momentem na manifestacje i afirmacje. Są również tacy, dla których największą atrakcją jest obserwowanie tego wyjątkowe zjawiska. Kiedy i o której będzie Śnieżny Księżyc? Skąd wzięła się jego nazwa?

Wiele osób wierzy w to, że Srebrny Glob ma ogromny wpływ na to, co dzieje się na Ziemi, a jego pełnia zawsze wywołuje poruszenie. Nic w tym dziwnego, eksperci od lat przypisują wyjątkowym zjawiskom astrologicznym pewne moce. Pełnia Księżyca w lutym 2024 będzie czasem, w którym część z nas może doświadczyć m.in. problemów ze snem i spadku nastroju spowodowanego zmęczeniem. Śnieżny Księżyc 2024 przyniesie niepokój i burzliwe nastroje, które mogą sporo namieszać. Wierzy się, że fazy księżyca mogą mieć wpływ na zdrowie oraz przebieg leczenia niektórych schorzeń. Wszystko ze względu na to, że położenie Księżyca determinuje przypływy i odpływy oceanów, a człowiek w większości składa się z wody (w aż około 60 proc. masy ciała osoby dorosłej). Te same wpływy natury działają zatem na płyny w ludzkim organizmie.

PATECKI I NAJWYŻEJ NAGRANY TELEDYSK W POLSCE | Maks on air

Pełnia Księżyca - luty 2024

Księżyc w lutym 2024, w całej okazałości, pojawi się na niebie w sobotę, 24.02. Naturalny satelita Ziemi osiągnie zenit o godzinie 13:32. Jednak jego blask będzie widoczny również wieczorem. Żeby go oglądać nie będziemy potrzebować teleskopu ani żadnego innego profesjonalnego sprzętu.

Śnieżny Księżyc - pełnia w lutym 2024

Każda z pełni Księżyca ma swoją niepowtarzalną nazwę. Zazwyczaj pochodzi ona od zjawisk meteorologicznych, zwierząt albo roślin, które są charakterystyczne dla miesiąca, w którym się pojawia. W lutym będziemy mieć do czynienia ze Śnieżnym Księżycem. Wszystko ze względu na pogodę. Na półkuli północnej o tej porze panuje tzw. biała aura. Inne określenia, które możecie spotkać w przypadku pełni w drugim miesiącu roku to: Burzowa Pełnia Księżyca oraz Głodna Pełnia Księżyca - ta nawiązuje do kończących się zimowych zapasów i oczekiwania na wiosnę.

Pełnia Księżyca - jak oglądać?

Wiele osób, co miesiąc, zastanawia się jak oglądać Pełnią Księżyca. Na szczęście, przychodzimy do was z samymi dobrymi wiadomościami! Fani astronomicznych zjawisk powinni być zachwyceni. Do podziwiania pełni Księżyca 24 lutego nie będzie nam potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt. Co więcej, będzie ona widoczna we wszystkich zakątkach kraju. Żeby podziwiać pełnię Księżyca, warto wybrać się do miejsca, które jest oddalone od sztucznych świateł.