Ostra fala ciepła w maju 2024. MOCNO ekstremalna pogoda w Polsce!

i

Autor: Marek BAZAK/East News Ostra fala ciepła w maju 2024. MOCNO ekstremalna pogoda w Polsce!

PROGNOZA

Ostra fala ciepła w maju 2024. MOCNO ekstremalna pogoda w Polsce!

2024-05-14 14:11

Jaki będzie maj 2024? Długoterminowa prognoza pogody wyraźnie pokazuje, że przed nami słoneczny i niemalże wakacyjny czas, więc warto to wykorzystać. W prognozie pogody zapowiadane są opady deszczu, jednak spodziewane są one jedynie w pierwszej połowie miesiąca. Kiedy będzie ciepło? W które dni najcieplej w Polsce? Ostra fala ciepła nadciąga do całej Europy!

Spis treści

  1. Jaka będzie pogoda w maju 2024? PROGNOZA

Ostra fala ciepła w maju 2024 została potwierdzona przez specjalistów meteo z Europy. Gorąco dotrze do stolic państw Starego Kontynentu orientacyjnie w tym samym czasie. Prawie upalnie będzie w Madrycie, upalnie w Paryżu, Berlinie, ale również Pradze czy Wiedniu. Nas oczywiście najbardziej interesuje długoterminowa prognoza na maj 2024 ze względu na nasz kraj. Zdecydowanie to dobry miesiąc i pytania o to, kiedy będzie ciepło w Polsce odejdą w zapomnienie. Temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza odczuliśmy już na początku miesiąca. Meteorolodzy nie mylili się i byli zgodni, że najcieplej będzie w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz we Wrocławiu. Reasumując w centrum, na południu i zachodzie naszego kraju. Pogoda nieco zepsuła się po majówce. Na niebie pojawiło się więcej chmur, a także burze, opady deszczu, nawet trąby powietrzne. Początkowo mówiło się, że będzie od 15 do 19 stopni Celsjusza. Aktualizacja pogody nastąpiła szybko i najnowsze przewidywania wskazywały na temperatury od 18 do 23 stopni Celsjusza.

INNA jest królową zamku! Piosenka z Kris Kross Amsterdam hitem lata 2024?!

Mr. Polska od hitu "Złote Tarasy" ma kandydata na lato! Oto jego "Pin do konta"

Jaka będzie pogoda w maju 2024? PROGNOZA

Pogoda w maju 2024 będzie sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu i w tym miesiącu poczujecie solidny powiew lata. Majówka upłynie pod znakiem wysokich temperatur, później aura pogodowa nieco się zepsuje, ale już w połowie maja zacznie się poprawiać. Od tego momentu każdego dnia chmur będzie mniej aż w końcu po 20 maja zrobi się wręcz wakacyjnie. Od 22 do 27 stopni Celsjusza w cieniu i mocno świecące słońce, dzięki któremu pierwszy raz w tym sezonie opalicie swoje ciało. Długoterminowa prognoza pogody na maj 2024, do której należy podchodzić z dystansem wyraźnie pokazuje, że najcieplejszymi dniami będą 22, 23, 24 i 25 maja. Pod koniec miesiąca gorąco, ale możliwe jest występowanie burz.

Jaki będzie maj 2024? Dość suchy, bo opady deszczu spodziewane są wyłącznie 5, 6, 12 i 13 maja. Warto wykorzystać teraz również to, że mamy do czynienia z najdłuższymi dniami w roku. Rower, wycieczka za miasto, czas spędzony ze znajomymi? Pogoda w maju nie pokrzyżuje raczej Waszych planów!