Oscary 2018 - polski kandydat do Oscara. Nie za mocny na Amerykę?

i

Autor: Oficjalny plakat filmu Oscary 2018 - polski kandydat do Oscara. Nie za mocny na Amerykę?

Oscary 2018 - polski kandydat nie za mocny na Amerykę?

2017-09-11 16:22

Poznaliśmy polskiego kandydata do Oscara. W sieci pojawiają się wątpliwości, czy Pokot - film Agnieszki Holland nie jest za mocny na Amerykę? Słusznie?

Pokot został polskim kandydatem do Oscarów 2018 w kategorii 'Najlepszy film nieanglojęzyczny' - taką informację 9 września przekazał do opinii publicznej Polski Instytut Sztuki Filmowej. Od dawna film Agnieszki Holland wzbudza wiele kontrowersji i niektórzy uważają, że może być za mocny na Amerykę. Co pokazała reżyserka w filmie, że obraz jest tak krytykowany? Według recenzentów i dziennikarzy sympatyzujących z partią rządzącą film jest antychrześcijański, wręcz pogański, stawiający w złym świetle polską wieś. Czy Ameryka pokocha Pokot i film powtórzy swój sukces z Berlina, gdzie otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia? O tym przekonamy się 4 marca podczas jubileuszowej 90. uroczystości rozdania najważniejszych wyróżnień filmowych na świecie. 

Nowe oblicze Greya - seks, ślub i śmiertelna rozgrywka w zwiastunie >>

Pokot - polski kandydat do Oscara

O czym opowiada Pokot? Akcja filmu opartego w dużej mierze na książce Olgi Tokarczuk 'Prowadź swój pług przez kości umarłych' rozgrywa się w Sudetach. W tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć ludzie. Ofiarami padają myśliwi. Widząc bezradność policji, w śledztwo angażuje się emerytowana inżynierka i nauczycielka angielskiego z miejscowej szkoły. Pokot to uniwersalna, bardzo starannie zrealizowana opowieść niewątpliwie poszerzająca pole naszej wrażliwości (...) To obraz z mocnym przesłaniem, w dodatku będący ważnym kobiecym głosem, a twórczość kobiet jest coraz szerzej obecna w kinie światowym ostatnich lat – tymi słowami uzasadnił wybór filmu Agnieszki Holland przewodniczący Komisji Oscarowej Paweł Pawlikowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE