Orkan Sabina w Polsce - silne i niszczycielskie uderzenie wiatru. Gdzie i kiedy najgorzej?

2020-02-08 23:05
Orkan Sabina w Polsce - silne i niszczycielskie uderzenie wiatru. Gdzie i kiedy najgorzej?
Autor: Mateusz Grochocki/East News Orkan Sabina w Polsce - silne i niszczycielskie uderzenie wiatru. Gdzie i kiedy najgorzej?

Orkan Sabina​ w Polsce będzie bardzo niebezpieczny. Drugi stopień ostrzeżenia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, więc oznacza to, że sytuacja jest naprawdę poważna. Gdzie i kiedy największe i najbardziej porywiste podmuchy wiatru? Największe przewidywania i alarmy meteorologów - podrzucamy w jednym miejscu na ESKA.pl!

Orkan Sabina w Polsce zmieni pogodę. Meteorolodzy ostrzegają, że należy się przygotować na silne i niszczycielskie uderzenie wiatru. Gdzie i kiedy najgorzej? Jak bardzo będzie silny wiatr w Polsce? Najnowsze przewidywania podrzucamy wam w jednym miejscu na ESKA.pl. Niemieckie Służby Meteorologiczne ostrzegają przed gwałtownym wiatrem, który pojawi się w środkowej Europie znad Atlantyku. Spodziewane są powiewy sięgające nawet 120 km/h. Dlatego też postanowiono, że skoki narciarskie 9.02.2020 w niemieckim Willingen zostały odwołane. Specjaliści jednocześnie uspokajają, że Orkan Sabina nie będzie tak niebezpieczny, jak Orkan Cyryl w 2007 roku. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty drugiego stopnia dla województw: lubuskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego, małopolskiego, opolskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i podkarpackiego. W poniedziałek ostrzeżenia drugiego stopnia będą dotyczyć województw: łódzkiego i świętokrzyskiego. 

Orkan Sabina w Polsce - silny wiatr

Silny wiatr w Polsce pojawi się w niedzielę wieczorem, ale kulminacja nastąpi w poniedziałek rano. Jak ostrzegają eksperci z popularnego profilu na Facebooku, Polscy Łowcy Burz, największe niebezpieczeństwo wystąpi na Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska po centralne dzielnice naszego kraju. Wszystko to w godzinach popołudniowych. 

W wielu miejscach naszego kraju trzeba się spodziewać uderzenia wiatru o prędkości 80-90 km/h. Gdzieniegdzie wiać będzie z prędkością nawet 110 km/h, a w górach nawet 150 km/h. Wietrzna pogoda utrzyma się przez kilka dni. 

Najnowsze