Wiktor Kowalski

i

Autor: AKPA

Opole DEBIUTY 2022 wygrywa Wiktor Kowalski! Wynik to wielkie zaskoczenie

2022-06-19 10:00

Festiwal w Opolu trwa w najlepsze. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się koncert Debiuty, w którym udział biorą, jak sama nazwa wskazuje, debiutujący na polskiej scenie muzycznej artyści. Dla wielu z nich występ na tak legendarnej scenie to wielkie wyróżnienie. Kto wygrał głosami jurorów, a kto głosami publiczności?

Opole 2022 - Debiuty i Premiery zdecydowanie budzą największe zainteresowanie wśród publiczności. Udział w kultowym już wydarzeniu okazał się trampoliną do wielkiej kariery dla prawdziwych ikon polskiej muzyki. To właśnie na deskach opolskiego amfiteatru zaczynali artyści, bez których ciężko dzisiaj wyobrazić sobie branżę muzyczną. Mowa między innymi o Maryli Rodowicz, Edycie Górniak czy Justynie Steczkowskiej, które występami podczas opolskich Debiutów otworzyły sobie wrota do trwających do dzisiaj karier. I w tym roku o nagrodę jury, jak i nagrodę publiczności walczyli ze sobą doskonale zapowiadający się debiutanci. Dla wielu z nich było to pierwsze zetknięcie z tak wielką produkcją! Przygotowania trwały zatem od tygodni. Jeśli szukacie najważniejszej informacji, czyli tej, kto wygrał, nie mogliście lepiej trafić. Cały przebieg Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu relacjonujemy oczywiście na ESKA.pl.

Opole 2022 - transmisja na żywo w TVP i online. Kiedy i gdzie oglądać?

Marie o Sanah. Mogły nagrać duet!

Opole 2022 Debiuty - kto wygrał?

Podczas koncertu Debiuty na scenie zaprezentowało się dziesięciu wykonawców, a wśród nich nazywana objawieniem muzycznym 2021 roku Marie, obiecująca i mogąca pochwalić się współpracą z Markiem Dutkiewiczem Kaja Gniecioszek. Ostatecznie głosami jury zwyciężyła Magdalena Meg Krzemień z piosenką "Od dzisiaj", a głosami publiczności laureat Szansy na sukces Wiktor Kowalski z piosenką "Co dzień".

Sonda
Będziesz oglądać Festiwal Opole 2022?