Festiwal w Opolu 2024

Opole 2024 - kto wystąpi 02.06.2024? Program trzeciego dnia festiwalu

2024-06-02 14:35

W niedzielę, 2 czerwca odbędzie się ostatni dzień Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas pierwszego dnia festiwalu poznaliśmy zwycięzców konkursu Premier i Debiutów. Drugiego dnia na scenie Amfiteatru Tysiąclecia wystąpiły największe gwiazdy polskiej sceny rockowej, a także satyrycy. Kto pojawi się na scenie 02.06.2024?

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu to największe święto muzyki w Polsce. Przez lata w opolskim amfiteatrze pojawiały się największe gwiazdy polskiej estrady. Wielu z nich od debiutu w Opolu rozpoczynało swoją wielką karierę. W tym roku Festiwal w Opolu odbywa się już po raz 61. Jego pomysłodawcami są dziennikarze Programu III Polskiego Radia - Jerzy Grygolunas i Mateusz Święcicki. Podczas dwóch pierwszych dni festiwalu nie brakowało wrażeń i sentymentalnych podróży do przyszłości, które zapewnili nam artyści podczas koncertu Premier, Debiutów oraz SuperJedynek. Nie obyło się, jak to w przypadku programów na żywo, również bez wpadek.

Doda kończy karierę. Co na to Lanberry?

Opole 2024 - kto wystąpi? Program 2.6.2024.

Festiwal w Opolu wielkimi krokami zbliża się do końca. Po dwóch dniach intensywnych wrażeń, jakich dostarczyli nam artyści, którzy zaprezentowali się w opolskim amfiteatrze, przyszedł czas na pożegnanie się z publicznością. Trzeci dzień festiwalu rozpocznie się o godzinie 20:00. Tego wieczora czeka nas koncert "Zakochani są wśród nas", podczas którego artyści wykonają piosenkami Janusza Kondratowicza. Na scenie tego wieczora zaprezentuje się plejada gwiazd, między innymi: Kayah, Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, Staszek Sojka, Roxie Węgiel, Piotr Cugowski, Damian Ukeje, Ewelina Flinta, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Andrzej Lampert, Natalia Przybysz, Kasia Moś, Ania Rusowicz, Bovska, Krzysztof Zalewski, Ania Karwan, Alicja Majewska, Kasia Wilk i Marcin Wyrostek.

Gospodarzem koncertu będzie Jacek Cygan. Za aranżacje muzyczne odpowiada Adam Sztaba, który także poprowadzi orkiestrę.

Transmisja na żywo z trzeciego dnia opolskiego festiwalu będzie można obejrzeć na antenie TVP 1 oraz TVP Polonia w piątek, sobotę i niedzielę od godziny 20.00, a także w serwisie TVP VOD.