ON AIR Festival 2022

i

Autor: Joanna Dembek 1. edycja ON AIR Festival - 9 września 2022 Lotnisko Bemowo

ON AIR Festiwal 2022 - relacja z pierwszego dnia imprezy

2022-09-10 14:26

Za nami pierwszy dzień ON AIR Festival. 9 września 2022 na warszawskim lotnisku Warszawa-Babice mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać wielu artystów alternatywnej sceny muzycznej: Tash Sultana, Jamie xx, Baasch, Tymek, czy DJ-ski duet Röyksopp, którzy rozgrzali publiczność w ten chłodny wieczór późnego lata. Na terenie festiwalu nie zabrakło również licznych atrakcji dla fanów wesołego miasteczka.

Wystartowała pierwsza edycja ON AIR Festival, a za nami pierwszy dzień elektryzującej zabawy pod gołym niebem. I choć z godziny na godzinę robiło się coraz zimniej, na obu temperatura rosła. ON AIR Festival wydarzenie długo wyczekiwane przez polską publiczność, a wszystko za sprawą artystów, którzy potrafią wywołać wiele emocji, dać dużo radości i zachęcić do szalonej zabawy. Organizatorzy imprezy zadbali również o inne kwestie rozrywkowe. Na terenie festiwalu pojawiły się atrakcje dla fanów wesołego miasteczka. Można było wygrać pluszowego misia, zjeść watę cukrową, pojeździć na autodromie, a dla osób szukających większych wrażeń, czekała karuzela, której prędkość obracania się wciskała w fotel.

ON AIR Festival 2022 - kto wystąpił 9 września?

Line-up pierwszej edycji ON AIR Festival zachwycił tłumnie przybywającą na Bemowo publiczność. To impreza jakiej jeszcze nie było na muzycznej mapie Polski, a słowa zachwytu dało się słyszeć wśród zgromadzonej publiczności. Na terenie festiwalu stanęły trzy sceny: MAIN Stage, TENT Stage oraz Mixing ZONE Stage.

Imprezę otworzył Baasch, który miał nie lada zadanie zebrać pod scenę powoli przybywających na festiwal ludzi. Jednakże rozbujał garstkę spragnionych zabawy osób. Zrobił wspaniałe wrażenie swoim niepowtarzalnym wokalem i porwał do zabawy energetycznymi numerami.

W tym czasie na głównej scenie do występu przygotowywał się Artur Rojek, który uraczył zgromadzoną publiczność swoimi największymi hitami, których słowa same cisnęły się na usta, bo jak można nie znać takich piosenek jak "Beksa", czy wykonanej na finał "I nawet kiedy będę sam", która rozkręciła zgromadzoną publiczność.

Przenosząc się w tym czasie kilkadziesiąt metrów mogliśmy zobaczyć wbijającego z impetem na drugą scenę Otsochodzi, który z miejsca spotkał się z ogromną reakcją zachwyconych fanów okupujących pierwsze rzędy. Na tyłach zadaszonej strefy TENT Stage również nie brakowało osób, które doskonale znały teksty takich numerów jak "Wacka Flocka" czy "Luty".

Po występie Otsochodzi pokaźny tłum zebrał się pod MAIN Stage, gdzie niezwykle utalentowana multiinstrumentalistka Tash Sultana wywołała ciarki zachwytu u niejednego słuchacza, a z publiczności można było podsłyszeć wiele słów podziwu nad umiejętnościami artystki zapętlającej poszczególne partie swoich utworów. Pochodząca z Australii gwiazda pokazała również, jak wielki głos w niej drzemie, a ten występ na pewno wszyscy zapamiętają na długo.

W nieco inny klimat wprowadziła festiwalowiczów Faouzia, która porwała publiczność na mniejszej scenie prezentując własne utwory, a także coverując popularnych artystów. Mieliśmy okazję usłyszeć chociażby jej wersję "Paparazzi" Lady Gagi.

Pod koniec koncertu na TENT Stage, na dużej scenie publiczność przywitała kolejna zagraniczna artystka Jorja Smith, która tworzy muzykę z pogranicza r'n'b, soulu i grime'u. Młoda Brytyjka szturmem podbija listy przebojów, a jej talent i silny wokal z pewnością przekonały do siebie nowych słuchaczy. Pod sceną nie brakowało także sporego grona wiernych fanów, którzy spijali słowa z ust Jorji Smith, podczas wykonywania przez nią takich piosenek jak "Addicted", czy "Gone".

Przybyłych na festiwal fanów muzyki, do szalonej zabawy porwał Tymek, który swój koncert rozpoczął hitem "80's". Charyzmatyczny artysta młodego pokolenia doskonale wie jak zahipnotyzować tłum, a co najważniejsze robi to z niewymuszoną lekkością. Udało mu się również zaskoczyć publiczność, zapraszając na scenę Julię Wieniawę, z którą wykonał utwór "Ikona".

Pod osłoną nocy ok. godz. 23:00 na dużej scenie pojawił się Jamie xx, którego wyczekiwał zebrany pod barierkami tłum. Pochodzący z Londynu DJ dał wspaniały muzyczny popis swoich umiejętności i uraczył wszystkich elektronicznymi brzmieniami.

Imprezę uwieńczył występ pochodzącego z Norwegii duetu Röyksopp, który na scenie muzycznej działa od 1998 roku. Panowie udowodnili, że są mistrzami elektronicznego popu, a publiczność do końca bujała się w rytm ich popularnych hitów.

Z kolei na małej scenie Mixing ZONE Stage od 17:00 do 01:00 za konsolą można było posłuchać DJ-skich składów: KVPX6, Duszne Granie, Boguta 02, oraz Honotu.

Mamy nadzieję, że ON AIR Festival na stałe zagości na mapie muzycznych wydarzeń, a organizatorzy będą nas raczyć wspaniałym line-up'em, zapraszając zarówno zagranicznych, jak i naszych rodzimych artystów. ON AIR Festival można uznać za wspaniałe zakończenie lata.

Sonda
Który występ pierwszego dnia ON AIR Festival podobał ci się najbardziej?
HEJT NA WF, JAKUB GRABOWSKI, SEKRETY MUNDIALU, ILE PALI CZOŁG | ESKA XD #057