Nowe pory roku w Polsce! Co zmienia się w klimacie?

2018-11-21 13:01
Jaka będzie pogoda 12.07.2018?
Autor: fot./freeimages.com/Dovile Cizaite Parasol

Pory roku jakie znamy przestają juz w zasadzie istnieć. Jaki jest powód? Jak teraz będa wyglądać? Dowiedzcie się na ESKA.pl

Każdy z nas sprawdza pogodę nawet kilka razy dziennie. Dawniej dużo łatwiej było nam zgadywać, co zastaniemy na dworze po przekroczeniu progu domu. Wiosną wkładaliśmy płaszcz, latem trampki, a zimą czapkę i szalik. Z każdym rokiem staje się jasne, że niedługo będziemy musieli całkowicie zapomnieć o tradycyjnych porach roku. Zastąpią je zupełnie nowe.

Nowe pory roku w Polsce - zmiany w pogodzie 

Pory roku, które obecnie możemy obserwować, bardzo różnią się od tych, które znamy jeszcze sprzed 10 lat. Wiosna jest wyjątkowo krótka i ciepła, lato upalne i długie. Jesień przychodzi do nas dopiero w połowie października. Niemal całkiem znika również zima. Najniższe temperatury odnotowujemy obecnie dopiero w lutym, a chłodno pozostaje do kwietnia. Mimo to nie można mówić o mrozach, jakie pamiętają jeszcze nasi dziadkowie. Wszystkiemu winne jest globalne ocieplenie, które odpowiada również za nagłe zmiany warunków pogodowych - silne ulewy, wichury, deszcze i śnieżyce. Z każdym rokiem spodziewać należy się prawdziwych fal upałów latem coraz łagodniejszych zim.

Najnowsze