Spis treści
Najnowszy singiel od Niny Anto — "float" opowiada o świadomym przyjęciu nieznanego. To nie lekkomyślność, ale odważna forma poddania się temu, co niesie życie. Piosenka opisuje proces uwalniania się — od strachu, od kontroli ze strony innych, od własnej przeszłości — i o otwarciu się na drogę.
Chodzi o to, by zaufać procesowi, nie tylko celowi. Bo sama droga ma znaczenie, nawet wtedy, gdy nie widać jeszcze, dokąd prowadzi. Jeśli przejdziesz ją z ciekawością i zaufaniem, zamiast lękiem, w pełni wykorzystasz każdy moment. Wtedy nie tylko pojawi się owoc tej podróży w przyszłości, ale też naprawdę doświadczysz radości płynącej z samego podążania tą ścieżką
- opowiada Nina Anto.
Polecany artykuł:
W utworze słyszymy gościnnie również rapera Danny’ego Clvrka. Artysta był żołnierzem Marines Corps, po czym stwierdził, że chce studiować muzykę na jednym z najbardziej liberalnych uniwersytetów artystycznych na świecie — CalArts, gdzie poznał się z Niną Anto. Danny jest obecnie stażystą w studiu nagraniowym u pięciokrotnego zdobywcy nagrody Grammy, superproducenta MyGuyMars, który produkował dla największych nazwisk w świecie hip-hopu i R&B. Z kolei za mastering float odpowiada Jake Viator, który współpracował z takimi artystami, jak: Tyler the Creator, Anderson Paak, 9m88 czy Yves Tumor.
Dla mnie rap Danny’ego Clvrka jest trochę mniej optymistyczny, ale bardzo prawdziwy i potrzebny: przywołuje ten moment, w którym — choć podjął decyzje i jest on w czasie przysłowiowego lotu, “drogi”, to pojawiają się wątpliwości: Czy naprawdę potrafię zaufać sobie? Czy mam w sobie siłę, by iść dalej mimo strachu? Czy to, że chcę spełniać marzenia, nie jest przypadkiem szaleństwem? To głos wewnętrznej walki — między pragnieniem lotu a lękiem przed upadkiem, wahanie, wątpliwość. Myśli, z którymi tak naprawdę wszyscy się mierzymy, ale czasami nie mamy odwagi się przyznać. To ważne, bo pokazuje, że odwagi nie mierzy się brakiem lęku, tylko gotowością, by mimo niego ruszyć dalej
- dodaje Nina Anto.
Ostatecznie wszystko kończy się radosnym refrenem, dzięki czemu utwór nabiera jednak pozytywnego wydźwięku. To spojrzenie na życie trochę przez ‘różowe okulary’ czego symbolem są kwiatki na oczach artystki na zdjęciu, które jest okładką singla.
Premierze piosenki towarzyszy również wyjątkowe lyric video, bezpośrednio rezonujące z okładką singla.
Kim jest Nina Anto?
Nina Anto to wokalistka, która ukończyła studia muzyczne na kierunku wokalnym na BIMM w Londynie (licencjat) oraz performer-kompozytor na CalArts w Los Angeles – szkole założonej przez Walta Disney’a (magisterka). Artystka jest stypendystką Fundacji Rafała Brzoski. Ma na swoim koncie staż w Stones Throw Studio (jednym z najciekawszych studiów hip-hopowych w Los Angeles uczęszczanych przez Nxworries, czy Tyler the Cratora), a także staż pod okiem Jonathana Keyesa, którego piosenka Perfect Two stała się viralowym hitem na TikToku, Instagramie i YouTubie, zdobywając ponad 300 milionów odsłon. Jako A&R Talent Manager, Keyes odegrał kluczową rolę w karierze Lorde, doprowadzając do podpisania przez nią kontraktu z Universal Music Group USA i przyczyniając się do globalnego sukcesu hitu Royals.
Nina Anto współpracowała również z Williamem Goldsteinem – kompozytorem nominowanym do nagród Grammy i Emmy, członkiem akademii Oskarowej. Artyści współpracowali przy nowej operze Goldsteina oraz wystąpili wspólnie podczas recitalu magisterskiego w CalArts. Nina Anto była również główną wykonawczynią podczas europejskiej trasy koncertowej Nina Anto & sensitivity captured by Polish artists, gdzie muzyka artystki łączyła się z pracami twórców wizualnych w tym Marcina Magiery czy Marka Leszczewskiego, a w jednym z klipów występowała Anna Paliga oraz Magdalena Osińska. Artystka jest założycielką firmy soundbrandigowej myAUDIOSIGN, która tworzy dźwięki i kompozycje dla firm, np. sound logo amerykańskiego startupu KINO. Aktualnie myAUDIOSIGN pracuje z dużymi polskimi markami. Nina Anto to również hadlinerka jednego z koncertów w siedzibie dublab w Los Angeles – kultowym miejscu związanym z takimi artystami, jak: Flying Lotus, Thundercat i Brian Eno. Współautorka motywu muzycznego do podcastu Układ Otwarty – jednego z najbardziej wpływowych podcastów w Polsce (miliony odsłuchów rocznie). Członkini Grammy Voting Members przy Recording Academy.