Burza w Warszawie

i

Autor: PHOTO MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRSS /WARSZAWA/ 11.07.2021

Nadchodzi pogodowy ARMAGEDON! Silne burze i wichury dadzą nam popalić

2022-05-20 15:30

Ostatnie dni zapisały się jako jedne z najcieplejszych w tym roku. Pogoda lubi jednak zaskakiwać, nie zawsze pozytywnie. Najnowsze prognozy przygotowane przez synoptyków przerażają! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało już odpowiednie alerty związane z burzami i silnymi wiatrami, które nawiedzą nasz kraj. Kiedy czeka nas załamanie pogody?

Spis treści

  1. Burze i wichury w Polsce - kiedy?
  2. Alert RCB - dzisiaj i jutro

Silne burze i wichury w Polsce to nie żart! Pogoda nie przestaje zaskakiwać, czego dowodem są rozsyłane przez RCB alerty. Ostatnie dni były spełnieniem marzeń dla wszystkich osób, które z utęsknieniem wyczekiwały nadejścia wiosny. Po długiej i naprawdę mroźnej zimie na termometrach odnotować można było temperatury sięgające nawet 25 stopni Celsjusza. Wszystko wskazuje na to, że lada chwila wiosenna aura ulegnie zmianie. Według prognoz podawanych przez synoptyków, mieszkańców Polski czeka silne załamanie pogody, które objawiać się będzie gwałtownymi burzami oraz silnymi wichurami. Te mogą z kolei wywołać liczne trudności. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty ostrzegające przed skutkami tak gwałtownej zmiany pogody. Jednym z nich mogą być przerwy w dostępie do prądu! Sprawdźcie, kiedy dokładnie można spodziewać się pogodowego armagedonu, przed którym przestrzegają meteorolodzy.

Afrykańskie upały w maju 2022 - atak mocnej fali ciepła! Potworna prognoza pogody

Sonda
Czy boisz się burzy?

Burze i wichury w Polsce - kiedy?

Jak podaje RCB, szczególnie niebezpieczne będą piątek i sobota (19/20 maja). W tych dniach można spodziewać się silnego wiatru oraz lokalnie występujących burz. Możliwe są też przerwy w dostawie prądu. Eksperci zalecają, by zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które może porwać porywisty wiatr.

Alert RCB - dzisiaj i jutro

Alerty RCB jasno mówią o tym, że anomalia pogodowe mogą wpłynąć na nasze życie codzienne. IMGW dodaje, że w Polsce można spodziewać się nawet wiatru o prędkości sięgającej nawet 90km/h, a lokalnie nawet 100km/h. W sobotę i niedzielę będzie znacznie chłodniej. Odnotujemy więcej chmur i opady deszczu.

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049