Muzyczny Kazimierz 2023

i

Autor: materiały prasowe Muzyczny Kazimierz 2023 - co wiemy o koncercie?

Koncerty

Muzyczny Kazimierz 2023 - kto i kiedy wystąpi? Terminarz koncertów

2023-06-01 16:21

Muzyczny Kazimierz daje możliwość połączenia wakacyjnego odpoczynku z najlepszą polską muzyką. Sielski Kazimierz Dolny jest jednym z najpiękniejszych miasteczek w Polsce, zlokalizowanym nad brzegiem Wisły, otoczonym malowniczymi wzgórzami i lasami. Znany jest ze swojej unikalnej architektury, licznych zabytków oraz malowniczych krajobrazów, docenianych przez artystów i miłośników sztuki. Kto wystąpi na wyjątkowych koncertach?

Już niedługo organizatorzy Muzycznego Kazimierza ujawnią kolejnych artystów, którzy w lipcu i sierpniu 2023 wystąpią w Kazimierzu Dolnym. Fani koncertów na żywo mogą już zacząć planować swoje wakacyjne wyjazdy i przygotować się na niezapomniane emocje. Wśród dotychczas ogłoszonych artystów znaleźli się:

Agnieszka Chylińska - gwiazda przez lata przyzwyczajała swoich słuchaczy i widzów do wielu zmian na swojej artystycznej drodze. Wokalistka, której twórczość zawsze cechowały przez nią same ukute słowa „NIGDY TAKA SAMA”. Tym razem postanowiła połączyć rockową siłę swojego nietuzinkowego głosu z pięknym rockowo-bluesowym brzmieniem. Nowy krążek „NEVER ENDING SORRY” składa się z 13 piosenek, a promują go dwa single „JEST NAS WIĘCEJ” (premiera telewizyjna odbyła się w sierpniu na festiwalu w Sopocie TOP OF THE TOP) i „KIEDYŚ DO CIEBIE WRÓCĘ” - piosenka przede wszystkim o miłości i szacunku do samych siebie. Mamy prawo kochać i po ludzku się zawieść. Mamy prawo marzyć i ufać, choć nie zawsze dobrze na tym wychodzimy.

LemON - zespół, który od lat cieszy się ogromną popularnością wśród polskiej publiczności. Ich przeboje takie jak "Napraw", "Będę z Tobą", czy "Scarlett" znają na pamięć zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia słuchaczy. Lider formacji, Igor Herbut, oprócz swojej charyzmy i energii, cechuje się niezwykłą wrażliwością artystyczną. Podczas występów zarówno solowych, jak i z zespołem, potrafi przejść od brawurowych rockowych utworów do intymnych ballad przy pianinie.

Mrozu - twórca hitów z pierwszych miejsc list przebojów takich jak: „Aura”, „Złoto”, „Jak nie my to kto”, „Szerokie wody”. Autor tekstów, kompozytor i producent swoich płyt. Rok 2021 to sukces dwóch singli, które zdobyły szczyty playlist radiowych: „Złoto” i „Galacticos”. Jego ostani, szósty już album „Złote bloki” pokrył się złotem w trzy miesiące po swojej premierze, a po kolejnych czterech zdobył status platyny. To z tego albumu pochodzi hit ostatnich wakacji - „Za daleko” i to z tym album wywalczył 5 nagród muzycznych Fryderyk. Ostatnie dwie klubowe trasy koncertowe wyprzedał do ostatniego biletu. Aktualnie szykuje nowe projekty na rok 2023 i rusza w letnią festiwalową trasę.

Ralph Kamiński - artysta, który tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny. W ubiegłym roku otrzymał prestiżowy Paszport „Polityki”, będący symbolicznym stemplem jakości twórczości artysty. Artysta wydał 4 albumy: „Morze” (2016), „Młodość” (2019), “KORA” (2021) oraz najnowszy „Bal u Rafała” (2022). Wszystkie uzyskały status „Złotej płyty”. Twórczość Ralpha jest dobrze  przyjmowana przez krytyków, a także przez branżę muzyczną, czego wyrazem były nominacje do nagrody Fryderyk 2020 dla „Młodości” i Ralpha jako producenta muzycznego oraz otrzymane Fryderyki 2022: „KORA” została uznana za najlepszą płytę w kategorii Piosenka Poetycka i Literacka, a sam Ralph otrzymał statuetkę jako Artysta Roku. 

Ania Dąbrowska - artystka, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów oraz producentka. Dotychczas nagrała 7 płyt, z których każda pokryła się Platyną, co potwierdza jej niezwykły talent w tworzeniu uniwersalnych przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy. Jest także laureatką 9 Fryderyków (między innymi w kategorii Album Roku Muzyka Pop w 2017 roku), a także wielu innych nagród branżowych. Ania Dąbrowska zagrała wiele dużych tras koncertowych, obejmujących swym zasięgiem największe miasta w Polsce. Bilety na jej koncerty wyprzedają się na kilka tygodni przed rozpoczęciem każdej trasy.

Mrozu gwiazdą koncertów Muzyczny Kazimierz 2023. To będzie wyjątkowe wydarzenie!

Koncerty 2023 - te gwiazdy przyjadą do Polski i dadzą niezapomniane show!

KULT - zespół założony w Warszawie w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego, wokalistę (później także saksofonistę), oraz Piotra Wieteskę, basistę. Wkrótce dołączyli do nich Tadeusz Bagan na gitarze i Darek Gierszewski na perkusji, tworząc pierwszy skład. Premierowy koncert grupy odbył się 7 lipca 1982 roku w klubie Remont w Warszawie. Od tamtego czasu KULT cieszy się nieustannie rosnącą popularnością, regularnie koncertując i wydając nowe płyty. Mimo upływu lat, zespół ciągle zdobywa rzesze nowych fanów. Znakiem rozpoznawczym grupy jest charakterystyczne brzmienie i prowokacyjne, buntownicze teksty.

Lady Pank - legendarny polski zespół rockowy założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 40 lat króluje na polskiej scenie muzycznej. Przeboje takie jak "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Tańcz głupia, tańcz", "Mała lady punk", "Zamki na piasku", "Zawsze tam, gdzie ty", "Sztuka latania", "Fabryka małp", "Wciąż bardziej obcy", "Vademecum skauta", "Zostawcie Titanica", "Marchewkowe pole", "Tacy sami", "Na co komu dziś", "7-me niebo nienawiści", "Młode orły", "Strach się bać" czy "Stacja Warszawa" na stałe wszedł do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

Bracia Figo Fagot - członkowie grupy mają na koncie sześć albumów studyjnych, spośród których pięć pokryło się złotem. Najnowszy krążek BFF, zatytułowany "Miliony internautów mogą się mylić", ukazał się nakładem S.P. Records w grudniu 2020. Płytę promowały utwory “Karolino (KOCHAM CIĘ)” oraz "Nie zaufam nigdy już”. Na krążku nie zabrakło także hitów, które doczekały się milionów wyświetleń na YouTube - „Wędkarza miłości”, „Pakistańskiego chłopca" czy „Ugi Boogie”. Do współpracy nad albumem Figo i Fagot zaprosili znanych producentów - Sir Micha oraz Andrzeja Izdebskiego.

Nocny Kochanek - grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress.  Wówczas reżyser Bartek Walaszek poprosił zespół o nagranie utworu o legendarnym już Docencie. „Minerał Fiutta” znalazł się w pełnometrażowej kreskówce  „Kapitan Bomba - Zemsta Faraona” i do tej pory pozostaje hymnem zespołu, skandowanym przez publikę na każdym koncercie. Zespół miał być chwilowym żartem i oddechem od poważnego grania w Night Mistress. Gdy okazało się, że rozbawił także publiczność, a i członkowie grupy czuli się lepiej w jajcarskim wydaniu,  został z chłopakami na dłużej. W 2015 roku ukazała się pierwsza płyta studyjna Nocnego Kochanka o tajemniczym tytule „Hewi Metal”. Metalowa brać podzieliła się na kochających Kochanka i na tych, dla których żarty z metalu to żenada i przesada. Dzięki tej drugiej opinii powstał przekorny utwór tytułowy wydanej w styczniu 2017 roku drugiej płyty Nocnego Kochanka „Zdrajcy Metalu”.

Myslovitz - jeden z najważniejszych zespołów ostatnich 30 lat na polskiej scenie muzycznej. Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach. Zespół ma w swoim dorobku 11 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Przeboje, takie jak „Długość dźwięku samotności“, „Dla ciebie“, „My“, „Chłopcy“, „Scenariusz dla moich sąsiadów“, „Peggy Brown“, „Z twarzą Marilyn Monroe“ i wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich stacjach radiowych.

LemON wystąpi w Kazimierzu Dolnym. Wyjątkowa seria wakacyjnych koncertów

Muzyczny Kazimierz 2023 - terminarz, bilety

  • 28 lipca 2023 – KULT
  • 29 lipca 2023 – Agnieszka Chylińska
  • 11 sierpnia 2023 – Nocny Kochanek, Bracia Figo Fagot
  • 12 sierpnia 2023 - Ania Dąbrowska, LemON
  • 18 sierpnia 2023 - Lady Pank, Myslovitz 
  • 19 sierpnia 2023 – Mrozu
  • 25 sierpnia 2023 – Ralph Kamiński

Indywidualne bilety na wszystkie koncerty są dostępne w sprzedaży internetowej, na stronie www.ticketclub.pl.