matura

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EastNews

Matura próbna z Operonem 2021 - język polski. To zadanie wywołało burzę!

2021-11-22 10:59

Matura próbna z Operonem 2021 rozpoczęła się w poniedziałek 22 listopada. Z samego rana większość maturzystów zmierzyła się z językiem polskim na poziomie podstawowym. Co sprawiło im największy problem? Jakie zadanie okazało się dla uczniów ostatnich klas najtrudniejsze?

Matura próbna z Operonem 2021 trwa w najlepsze. To idealna okazja do sprawdzenia zdobytej wiedzy w szkole średniej oraz zmierzenie się ze stresem, który niestety pojawia się u większości uczniów. Egzaminy maturalne odbędą się w naszym kraju od 4 maja 2022 roku, jednak zanim do tego dojdzie młodzież zmierzy się z maturą próbną przygotowaną przez wydawnictwo Operon. Na pierwszy rzut w poniedziałek 22 listopada poszedł język polski na poziomie podstawowym. W kolejnych dniach natomiast uczniowie zmierzą się z matematyką oraz językiem obcym nowożytnym na poziomie podstawowym. Oprócz tego na niektórych czekają też matury próbne z dodatkowych przedmiotów, które napiszą również w maju 2022.

ZOBACZ TAKŻE: Matura próbna Operon 2021 język polski - odpowiedzi, arkusze, zadania

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY
Sonda
Matura próbna z Operonem 2021 - język polski. Czy zadania były trudne?

Matura próbna z Operonem 2021 język polski - co było na egzaminie?

Wiele osób zastanawia się, co było na próbnej maturze z języka polskiego i co sprawiło uczniom największy kłopot. Z wpisów tegorocznych maturzystów zamieszczonych między innymi na Twitterze, można dowiedzieć się że obawiali się najbardziej lektury Adama Mickiewicza - Pan Tadeusz. Na próbnym terminie pojawił się jednak fragment wiersza Elizy Orzeszkowej i należało odnieść się do tego, czy pieniądze dają szczęście. Oprócz tego pojawiła się lektura Dziady. Czy było zadanie które wywołało burzę wśród uczniów? Dla większości próbna matura z języka polskiego była bardzo łatwa, a w dodatku napisanie jej zajęło zdającym bardzo mało czasu. Jednak nie wszyscy są takiego zdania. Niektórym kłopot sprawiło zadanie z osiągnięciem konsensu, czy też przykład metafizyczności w Panu Tadeuszu. Jeśli chodzi o rozprawkę do wyboru były dwa tematy. Należało napisać czy praca możne gwarantować szczęście oraz następnie odwołać się do fragmentu Nad Niemnem. Oprócz tego był również temat związany z Dziadami cz. III i należało napisać o patriotyczności. Przypomnijmy, że matury próbne z Operonem nie są obowiązkowe, a decyzja o ich napisaniu należy o dyrektora danej szkoły.