Matura 2019: PRZECIEKI. Arkusze CKE z matematyki i polskiego wyciekły do sieci?!

i

Autor: DAWID LUKASIK/POLSKA PRESS / EAST NEWS Matura 2019: PRZECIEKI. Arkusze CKE z matematyki i polskiego wyciekły do sieci?!

Matura 2019: PRZECIEKI. Arkusze CKE z matematyki i polskiego wyciekły do sieci?!

2019-05-05 23:05

Matura 2019 odbędzie się w zaplanowanym pierwotnie terminie, więc czasu na przygotowanie jest coraz mniej. Jeden z najważniejszych egzaminów w życiu wzbudza ogromny stres i niepewność, nawet wśród najlepiej przygotowanych uczniów. Szczególnie powody do obaw daje matematyka, która rokrocznie zaskakuje maturzystów. Gdzie znajdziecie odpowiedzi, klucz i w całości wypełniony arkusz CKE?! Sprawdźcie szczegóły na ESKA.pl

Matura 2019przecieki i gotowe arkusze CKE od zawsze interesują osoby, które mają przed sobą jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Czy w tym roku faktycznie w sieci pojawił się arkusz matury 2019 CKE z odpowiedziami? Zostało utworzonych kilka stron internetowych, na których rzekomo dostępne są pytania i klucz odpowiedzi tegorocznego egzaminu. Wszystko to, zanim maturzyści zasiądą do szkolnej ławki i zaczną go pisać. Jak jest naprawdę? Czy zadania na maturze 2019 wyciekły do sieci?

Zobacz: Matury 2019 - TERMINY egzaminu dojrzałości

Matura 2019 PRZECIEKI - matematyka, polski

Zadania z matematyki i polskiego na maturze 2019 dostępne w sieci na kilkanaście dni przed egzaminem? Uwaga, bo przeciek matury 2019 to kłamstwo! Chcąc wykorzystać naiwność uczniów wiele osób w internecie zapewnia, że ma jakimś sposobem klucz odpowiedzi egzaminu. Niestety, często oszuści robią to skutecznie, bo internauci klikają w linki bądź udostępniają je na swoich profilach w serwisach społecznościowych. Najczęściej strony internetowe z nagłówkiem np. "Przeciek matury 2019 jest w sieci. Nie rozpowszechniaj tego linku", pojawiają się jako wirus na Facebooku. Po kliknięciu, zostaniemy przeniesieni na podejrzaną witrynę, która może zainfekować nasz komputer a w najgorszym wypadku ściągnąć pieniądze.

Niektórzy oszuści idą o krok dalej i obiecują gotowe odpowiedzi, klucz i arkusz CKE, po dokonaniu opłaty SMS-em lub przelewem. Przypominamy, że nie jest to prawda, a odpowiedzi z języka polskiego, matematyki oraz z języka angielskiego poznamy od 6-9 maja 2019. Wtedy też uczniowie zasiądą kolejno do egzaminu. Zachowajcie więc czujność i ostrożność. Nie dajcie się nabrać i nie klikajcie w podejrzane strony.

Zadania na maturze 2019 nie będą trudne dla osób, które przez cały rok szkolny sumiennie się przygotowywały. Z królowej nauk, czyli matematyki, możecie się sprawdzić rozwiązując poniższy test!

QUIZ Matura z matematyki. Sprawdź się przed egzaminem

Pytanie 1 z 10
Pierwsza rata, która stanowi 9% ceny roweru, jest równa 189 zł. Rower kosztuje: