Matura 2016 język polski - przecieki! Sprawdź możliwe tematy maturalne

i

Autor: Fot. Bulls Matura 2016 startuje 4 maja

Matura 2016 język polski - PRZECIEKI! Sprawdź możliwe tematy maturalne

2016-05-04 11:32

Matura 2016 - przecieki! Dla wszystkich maturzystów sprawdzamy jakie zadania mogą trafić się na egzaminie z języka polskiego. Co może być na maturze i jaki temat wypracowania z języka polskiego jest najbardziej prawdopodobny? Sprawdź to już teraz na ESKA.pl!

Matura 2016 - przecieki to jeden z najważniejszych tematów wśród maturzystów przed majowymi egzaminami. Niestety na wyciek dokładnych zadań maturalnych uczniowie nie mogą liczyć, ponieważ dane te chronione są przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Jednak na ESKA.pl postanowiliśmy sprawdzić, jakie zadania i tematy są najbardziej prawdopodobne i czego mogą spodziewać się maturzyści na zbliżającym się egzaminie z języka polskiego. Przypomnijmy, że testy rozpoczynają się już 4 maja. Na ESKA.pl znajdziecie też dokładny harmonogram egzaminów maturalnych.

Matura 2016 język polski - przecieki

 

  • Przeszukując sieć możemy zauważyć, że uczniowie obawiają się, że tegoroczny egzamin z języka polskiego będzie trudniejszy niż w roku poprzednim.

 

  • Rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza ze względu na 100. rocznicę śmierci oraz 170. rocznicę urodzin. CKE układając egzaminy mogła wziąć to pod uwagę, dlatego maturzyści mogą spodziewać się pytań dotyczących jego twórczości. Maturzyści radzimy więc przypomnieć sobie m.in. Potop.
  • Dodatkowo w 2016 roku obchodzimy Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski. Nie jest więc wykluczone, że niektóre pytania będą odnosiły się właśnie do tego wydarzenia.
  • W dniach 26 - 31 lipca w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży 2016. Ich inicjatorem jest Jan Paweł II. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że na maturze trafią się pytania dotyczące tego wydarzenia.

Zobacz to video online, za darmo i legalnie >>

Zgadzanie się z naszymi przewidywaniami? Jeżeli macie swoje podejrzenia, co do zadań maturalnych dajcie znać w komentarzach! :)

>> Matura 2016: WYNIKI. Kiedy dowiesz się, czy zdałeś maturę?

I pamiętajcie zero stresu. Matura nie jest taka trudna ;)

KL

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE