Wiosna w Polsce

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Pogoda długoterminowa wiosna 2022. Anomalie pogodowe powrócą?

2022-03-19 13:46

Jaka będzie wiosna 2022? Czy będzie ciepło? Odpowiedzi na te pytania poszukuje coraz więcej osób. Aż tak duże zainteresowanie tematem nie powinno nikogo dziwić, biorąc pod uwagę tegoroczną zimę, która mocno dała się we znaki mieszkańcom całej Polski. Pogoda długoterminowa na marzec i kwiecień pełna zaskoczeń? Sprawdźcie, co mówią synoptycy.

Spis treści

  1. Prognoza długoterminowa na wiosnę 2022

Wiosna 2022 - pogoda długoterminowa to coś, co mocno interesuje internautów. Trzeba przyznać, że tegoroczna zima nie była dla nas łagodna. Zamiast śniegu, częściej mieliśmy do czynienia jednak z porywistym wiatrem spowodowanym występowaniem licznych niżów. Ostatnie tygodnie obfitowały w wiele niebezpiecznych zjawisk, takich jak wspomniane silne wichury, kiedy to wiatr nierzadko przekraczał prędkość 100km/h, opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Pierwsze oznaki wiosny, tak jak zapowiadano jeszcze w grudniu, pojawiły się w drugiej połowie marca. Na południu Polski odnotowano temperatury na poziomie nawet 15 stopni, co jest zdecydowanie najwyższym w tym roku wynikiem. Czy wiosenna aura się utrzyma i tegoroczna wiosna będzie obfitowała przede wszystkim w słoneczne dni? A może znowu będziemy mieć do czynienia z anomaliami? Długoterminowa prognoza pogody na wiosnę 2022 nie pozostawia żadnych złudzeń. 

Sonda
Czy czekasz na wiosnę i ciepłe dni 2022?

Prognoza długoterminowa na wiosnę 2022

Choć wszelkiego rodzaju prognozy długoterminowe należy traktować z dystansem, nierzadko mają one odzwierciedlenie w rzeczywistości. Tak jak przypuszczano, druga połowa marca będzie obfitować w najwyższe w tym roku temperatury. Problematyczny może okazać się kwiecień. Jak podaje serwis FaniPogody, w przyszłym miesiącu możliwe są dłuższe chłody, przymrozki, a nawet większe epizody zimowe. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to bardzo ciepły miesiąc, na co liczyło tak wiele osób. Niewykluczone jest też występowanie burz. Dokładniejsze prognozy pogody będziemy prezentować na bieżąco. Mamy jednak nadzieję, że wiosna szybko zagości i osiedli się u nas na stałe.

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA