Kiedy zmiana czasu na zimowy 2022? Czy w ten weekend przestawiamy zegarki?

2022-10-09 13:18
Zmiana czasu na zimowy
Autor: Pixabay

Tej jesieni czeka nas ponowna zmiana czasu na zimowy. Jak co roku wiele osób zastanawia się, kiedy dokładnie i z której godziny na którą przestawiamy wskazówki zegara. Wszelkie wątpliwości rozwiewamy w tym artykule. Tę datę warto zapamiętać!

Zmiana czasu na zimowy czeka nas jeszcze w tym miesiącu. Chociaż tradycja ta od lat budzi wielkie kontrowersje i coraz więcej mówi się o odejściu od niej, to wciąż jest ona pielęgnowana. Głównymi argumentami, jakimi posługują się zwolennicy zniesienia zmiany czasu, jest fakt, że wpływa ona niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu, a także powoduje szereg niepożądanych konsekwencji, chociażby w sektorze bankowości czy transportu. Mimo tego w tym roku czeka nas kolejna zmiana czasu, tym razem z letniego na zimowy. Od 1916 roku zmiana czasu ma miejsce zawsze w październiku, a dokładniej w ostatnią niedzielę tego jesiennego miesiąca. Jako że mówimy o zmianie czasu na czas zimowy, wskazówki zegara będziemy cofać o godzinę. To natomiast sprawi, że pośpimy 60 minut dłużej.

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2022? OSTATNIA zmiana czasu na zimowy potwierdzona?

Viki Gabor pomogła fanowi zdobyć 500 ZŁOTYCH! Na jej koncertach dzieją się DZIWNE rzeczy

Zmiana czasu na zimowy 2022

Najbliższa zmiana czasu przypada dokładnie w niedzielę, 30 października 2022 roku. Warto pamiętać, że wskazówki zegarków mamy wówczas przesunąć do tyłu, dzięki czemu zyskamy dodatkową godzinę snu. O której jest zmiana czasu na zimowy? W smartfonach godzina powinna automatycznie zmienić się z 3:00 na 2:00. W przypadku tradycyjnych urządzeń o przestawienie godziny będą musieli zadbać ich właściciele.

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?

Zmiana czasu rozstraja Twój sen?

Włącz podcast i poznaj proste sposoby na walkę z bezsennością!

Listen to "Bezsenność – jak sobie z nią poradzić" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze