Kiedy przestawiamy czas na zimowy 2020? W który weekend?

2020-10-22 13:54 MK
Zegar
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Nadejście jesieni nieodłącznie wiąże się z przestawieniem czasu z letniego na zimowy. W październiku 2020 roku ponownie będziemy musieli cofnąć zegarki o jedną godzinę. Kiedy dokładnie nastąpi zmiana czasu? Kiedy przestawiamy czas na zimowy? Odpowiedź na te pytania znajdziecie oczywiście już teraz na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Kiedy przestawiamy czas na zimowy 2020?

Kiedy przestawiamy czas na zimowy 2020? To jedno z pytań, na które odpowiedzi poszukują internauci. Jesień 2020 w końcu zawitała do Polski. Jednym z nieodłącznych elementów tej pory roku jest zmiana czasu z letniego na zimowy. Tradycyjnie ma ona miejsce w weekend. Jak co roku, w sieci ponownie rozgorzała dyskusja na temat konieczności przestawiania zegarków. Wiele osób zgodnie uważa, że przestawianie czasu wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie ludzkiego organizmu i jest zwyczajnie niepotrzebne. Przestawianie zegarków wiąże się między innymi z problemami w zadowalającym klientów działaniu transportu publicznego, na przykład pociągów. Kwestia zmiany czasu jest na tyle poważna, że zajął się nią Parlament Europejski. Wiele wskazuje na to, że ostatnia zmiana czasu będzie miała miejsce w 2021 roku. Kraje członkowskie nie są jednak zgodne, wobec czego przewidywane są kolejne rozmowy. Pewnym jest, że w 2020 roku ponownie przestawimy czas na zimowy. Kiedy dokładnie?

ESKA XD #005

Kiedy przestawiamy czas na zimowy 2020?

Zmiana czasu z letniego na zimowy zawsze odbywa się w ostatnią niedzielę października. W tym roku wypada ona 25 października. Oznacza to, że wskazówkę zegara należy cofnąć w nocy z 24 na 25 października. O której dokładnie? Obowiązująca zmiana czasu wymusza cofnięcie wskazówki z godziny 3:00 na 2:00. Należy pamiętać o tym, że urządzenia takie jak smartfony czy laptopy są zaprogramowane w taki sposób, że same dostosowują się do obowiązującego czasu.

Najnowsze