Kiedy jest Dzień Chłopaka 2022? Czy to to samo co Dzień Mężczyzny?

2022-09-28 15:05
Chłopak z prezentami
Autor: Canva

Dzień Chłopaka to jedno z tych świąt w kalendarzu, które są w całości poświęcone mężczyznom. Warto jednak już na wstępie zaznaczyć, że Dzień Chłopaka jest obchodzony w innym terminie niż Dzień Mężczyzny, a dodatkowo jest znacznie od niego popularniejszy. Sprawdźcie, kiedy dokładnie obchodzimy oba święta.

Kiedy jest Dzień Chłopaka, a kiedy Dzień Mężczyzny? Choć daty obu świąt w żadnym stopniu się nie pokrywają, wiele osób wciąż ma problem z zapamiętaniem ich dat. Wpływ na to może mieć fakt, że obchodzony na początku roku Dzień Mężczyzny nie jest tak spopularyzowany jak Dzień Chłopaka. Ten celebrowany jest bowiem w Polsce znacznie huczniej. Dzień Chłopaka to bez wątpienia najpopularniejsze święto poświęcone przedstawicielom płci męskiej, co widać chociażby po witrynach sklepowych. Co roku kobiety szukają prezentów dla bliskich im mężczyzn, a najpopularniejsze markety i nie tylko kuszą specjalnymi ofertami związanymi z tym dniem. I choć obchody Dnia Chłopaka nie są tak huczne jak wypadającego 8 marca Dnia Kobiet, to i tak warto doskonale pamiętać tę datę. Sprawdźcie, kiedy dokładnie wypada Dzień Chłopaka, a kiedy Dzień Mężczyzny. Różnica między nimi to prawie pół roku.

Dzień chłopaka 2022 - co kupić? Oryginalne pomysły na prezent [TOP 6]

Doda pokłóciła się z mamą! To przez nią usunęła sceny z teledysku

Kiedy jest Dzień Chłopaka? 

Dzień Chłopaka 2022, tak jak zawsze, wypada 30 września. Tego dnia mężczyźni, bez względu na wiek, są obdarowywani przez bliskie im kobiety. Jeśli chodzi natomiast o Dzień Mężczyzn, to święto to obchodzimy 10 marca, czyli dwa dni po Dniu Kobiet. Warto zapamiętać obie te daty. 

Sonda
Czy obchodzisz Dzień Chłopaka/Dzień Mężczyzny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze