Karolina Lizer

i

Autor: Instagram.com/karolinalizer

Karolina Lizer - kim jest uczestniczka Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2022?

2022-02-19 11:19

Karolina Lizer znalazła się w gronie 10 finalistów Krajowych Eliminacji 2022. W tym konkursie wyłoniony zostanie polski reprezentant na Eurowizję w Turynie. Wokalistka startuje z piosenką Czysta woda. Karolina nie jest jednak powszechnie znaną piosenkarką. Co wiadomo na jej temat? Zdradzamy kilka ciekawostek.

Kim jest Karolina Lizer? To pytanie mogą zadawać sobie osoby, które zobaczyły listę uczestników Krajowych Eliminacji 2022. Piosenkarka postanowiła wysłać swoje zgłoszenie do Telewizji Polskiej i udało jej się zakwalifikować do najlepszej dziesiątki. W polskich preselekcjach do Eurowizji zaśpiewa piosenkę Czyta woda, której oficjalna premiera ma odbyć się 21 lutego. Kim jest wokalistka, która może reprezentować nas na europejskiej arenie? Karolina Lizer to wokalistka, klawesynistka i pianistka, która była uczennicą Elżbiety Zapendowskiej. Wcześniej była już uczestniczką Szansy na sukces. Wystąpiła także w opolskich debiutach. Na koncie ma już kilka piosenek - Jedna, Lśniąca, Ptasi lot, czy Aksamitne.

Doda jednak na Eurowizji? Mem z Magdą Gessler to nie przypadek!

Sara James zdradziła szczegóły kulis Eurowizji Junior 2021

Eurowizja 2022 - uczestnicy Krajowych Eliminacji

  1. Ania Byrcyn - Dokąd
  2. Daria - Paranoia
  3. Emilia Dębska (Mila) - All I Need
  4. Karolina Lizer - Czysta Woda
  5. Karolina Stanisławczyk & Toro Chica - Move
  6. Krystian Ochman - River
  7. Kuba Szmajkowski - Lovesick
  8. Lidia Kopania - Why Does It Hurt?
  9. Siostry Szlachta - Drogowskazy
  10. Unmute - Głośniej Niż Decybele
Sonda
Kto z Polski na Eurowizję 2022?

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

Europejska Unia Nadawców potwierdziła, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.