Wilcza Pełnia

i

Autor: pexels.com

Wilczy Księżyc

Już dziś "Wilcza Pełnia". Czym jest to nietypowe zjawisko?

2024-01-25 12:15

Już dzisiaj - 25 stycznia - na niebie ukaże się pierwsza pełnia w 2024 roku. Zjawisko będzie o tyle nietypowe, co jego nazwa - „Wilcza Pełnia”. Czym jest to niecodzienne zjawisko i jak je zaobserwować? Odpowiadamy!

Spis treści

  1. „Wilcza Pełnia” - czym jest nietypowe zjawisko?
  2. „Wilczy Księżyc” - kiedy obserwować?

W czwartkowy wieczór, na niebie ukaże się „Wilczy Księżyc”. Będzie to również pierwsza pełnia w 2024 roku. Czym jest „Wilcza Pełnia”, dlaczego nosi taką nazwę i jak ją obserwować? - dowiecie się z tego artykułu.

„Wilcza Pełnia” - czym jest nietypowe zjawisko?

Wilcza Pełnia” występuje zamiennie z nazwą „Wilczego Księżyca”. Taką nazwę nosi pełnia Księżyca, która przypada na miesiąc styczeń. Nazwa pochodzi od rdzennych Amerykanów, którzy w tym okresie wsłuchiwały się w wycie wilków. Wierzyli, że wieczorne wycie wilków w styczniu, było spowodowane głodem zwierząt. W dzisiejszych czasach wiemy, że wilki w ten sposób szukają siebie nawzajem i lokalizują swoje położenie.

Pierwsza pełnia w roku nazywana jest również „Zimnym Księżycem”, „Twardym Księżycem” lub „Zamarzniętym Księżycem”. Pełnia sama w sobie jest jedną z faz Księżyca i występuje średnio co miesiąc. „Wilcza Pełnia” jest również uważana za czas mocy i odwagi. Niektórzy „wykorzystują” energię Księżyca i wzmacniają swoje wewnętrzne siły. Często podczas pełni, obserwuje się problemy ze snem, rozdrażnienie oraz złe samopoczucie.

„Wilczy Księżyc” - kiedy obserwować?

To nietypowe zjawisko pojawi się na niebie 25 stycznia 2024 roku. Najbardziej widoczny będzie o godzinie 18:54. „Wilcza Pełnia” wypada tylko i wyłącznie w styczniu, każdego roku. Kolejną okazją do obserwacji „Wilczego Księżyca”, będzie dopiero nowy rok 2025.

To już dziś! Pełnia Wilczego Księżyca. Co nam przyniesie?

Pełnia Truskawkowego Księżyca