Jan Sebastian Bach w Google Doodle 21.03.2019 - jak grać? INSTRUKCJA

2019-03-21 9:47
Jan Sebastian Bach w Google Doodle 21.03.2019 - jak grać?
Autor: Google.com Jan Sebastian Bach w Google Doodle 21.03.2019 - jak grać?

Google przygotowały wyjątkową niespodziankę dla wszystkich miłośników muzyki! W ten sposób upamiętniono 334. rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha. Każdy, kto kliknie w dzisiejszy obrazek najpopularniejszej wyszukiwarki może stworzyć muzykę w stylu wielkiego kompozytora. Jak grać? Instrukcję podrzucamy na ESKA.pl

Jan Sebastian Bach w Google Doodle 21.03.2019! Najpopularniejsza wyszukiwarka świata przygotowała bardzo ciekawą i wciągającą zabawę. Jak już zapewne zauważyliście zamiast standardowego logo firmy widzimy animowaną postać niemieckiego kompozytora. Klikając w obrazek przenosimy się do gry polegającej na tworzeniu muzyki w stylu Bacha. W ten sposób uczczono jego 334. rocznicę urodzin. 

Zobacz: Facebook Gaming - nowa opcja serwisu. Na czym polega?

Jan Sebastian Bach - kim był?

Jan Sebastian Bach urodził się 21 marca 1685 roku w Eisenbach. Był kompozytorem i organistą, który stworzył ponad 1000 utworów. Zdecydowanie to jeden z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki. Od najmłodszych lat uczył się grać wielu instrumentach m.in. skrzypcach, klawesynie i organach. Grał również na klawikordzie, lutni i altówce. Zdecydowanie do jego najsłynniejszych kompozycji można zaliczyć m.in. Wielką Mszę h-moll, Pasję wg św. Mateusza, Pasję wg św. Jana, Magnificat czy Oratorium na Boże Narodzenie.

Google Doodle 21.03.2019 - jak grać

Jak grać w Google Doodle 21.03.2019? Zasady są banalnie proste, a gra może was bardzo wciągnąć. Wystarczy kliknąć w żółtą grafikę, na której widnieje animowana postać Jana Sebastiana Bacha. Zostajemy powitani przez samego kompozytora: Dzień dobry jestem Jan Sebastiam Bach i jestem osiemnastowiecznym kompozytorem. Jestem znany ze swoich czarujących harmonii. Czym jest harmonia? Zacznijmy od prostej melodii. Jest ładna, ale niezbyt ekscytująca.

Wystarczy umieścić nuty na pięciolinii i... tyle! Sztuczna inteligencja sama dopisze nuty utworu tak, by odwzorowywały styl Jana Sebastiana Bacha. Odpalając grę pojawi się instrukcja: Umieść nuty w poniższych liniach, a nasz komputer wykorzysta sztuczną inteligencję do zharmonizowania melodii w charakterystycznym dla mnie stylu.

Do nauczania, rozpoznawania wzorców i tworzenia muzyki wykorzystano 306 utworów popularnego, niemieckiego kompozytora. By wziąć udział w zabawie wystarczy wejść na www.google.pl.

Najnowsze