Zima w Polsce

i

Autor: Canva

zima w polsce

Jaka będzie zima 2023? Grudzień najcieplejszy od lat! Szokująca prognoza pogody

2023-10-06 13:55

Zima 2023 zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób już teraz zastanawia się, jaka będzie pogoda. Najnowsze prognozy długoterminowe mówią o najcieplejszym od lat grudniu. W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Znamy szczegóły!

Spis treści

  1. Zima w Polsce 2023. Będzie ciepło!
  2. Pogoda w styczniu 2024

Zima w Polsce 2023 - pogoda okaże się wielkim zaskoczeniem! Wiele osób z pewnością myślało, że upalne lato i ciepła jesień mogą wiązać się z uderzeniem siarczystych mrozów w grudniu i styczniu. Przypomnijmy, że temperatury we wrześniu kształtowały się znacznie powyżej normy wieloletniej i jak wynika z prognoz długoterminowych na październik 2023, miesiąc ten również okaże się najcieplejszym od lat. W sieci pojawiły się profesjonalne ekspertyzy dotyczące tego, jak będzie wyglądać tegoroczna zima. Choć można by pomyśleć, że grudzień da nam w kość, to najnowsze raporty wskazują na wyższe niż w latach ubiegłych wartości! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jeszcze we wrześniu opublikował na swojej stronie eksperymentalną prognozę pogody na koniec 2023 roku i początek 2024. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas najcieplejszy od dawna grudzień! Czy to oznacza, że na mrozy i śnieg nie ma co liczyć?

Król lew, Sanah a może Bruno Mars? Zaśpiewaj i wybieraj kolejną piosenkę! | Dokończ piosenkę 19

Zima w Polsce 2023. Będzie ciepło!

Zeszłoroczna zima nie należała do najostrzejszych. Wiele osób było z tego powodu zadowolonych. Wszystko przez rosnące ceny energii! Jak wynika z długoterminowych prognoz na grudzień 2023, możemy spodziewać się najwyższych od lat temperatur. W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020.

W całym kraju zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020 - czytamy.

Pogoda w styczniu 2024

Jaka pogoda w styczniu? Czy czeka nas atak zimy stulecia? Jak wynika z raportów IMGW, w całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020, natomiast miesięczna suma opadów atmosferycznych będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej.