Irena Jarocka - córka, dzieci, wiek, mąż, romans, choroba, piosenki. Kim była?

2022-01-23 17:48
Irena Jarocka - córka, dzieci, wiek, mąż, życiorys, romans, piosenki. Kim była?
Autor: VIPHOTO/East News Irena Jarocka - córka, dzieci, wiek, mąż, życiorys, romans, piosenki. Kim była?

Irena Jarocka to jedna z największych gwiazd w historii polskiej muzyki. Młode pokolenie, ale głównie starsi, mogą znać ją z takich przebojów, jak Motylem jestem, Nie wrócą te lata, czy chociażby Wymyśliłam cię. Poznajcie bliżej artystkę już teraz.

Spis treści

  1. Irena Jarocka - córka, dzieci
  2. Irena Jarocka - wiek
  3. Irena Jarocka - mąż
  4. Irena Jarocka - romans
  5. Irena Jarocka - choroba
  6. Irena Jarocka - piosenki

Irena Jarocka - córka, dzieci, wiek, mąż, życiorys, romans, piosenki, czyli wszystkie informacje, które najbardziej interesują internautów, jeśli chodzi o legendę polskiej sceny muzycznej. Kim była Irena Jarocka? Przekonajcie się poznając ją bliżej już teraz. Współpracowała między innymi z zespołami Budka Suflera, Czerwone Gitary i Polanie. Koncertowała w kraju i za granicą, w Niemczech, Czechosłowacji, Bułgarii, Szwajcarii, Portugalii, Australii, we Włoszech i Francji, a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Irena Jarocka urodziła się w Srebrnej Górze, ale dzieciństwo i młodość spędziła w Gdańsku. Pierwsze kroki, jeśli chodzi o śpiewanie stawiała w chórze kościelnym przy katedrze oliwskiej. Od 1974 do 2012 roku wydała trzynaście pełnowymiarowych albumów.

Tata Krystiana Ochmana jest ZNANĄ gwiazdą! Mało kto o tym wiedział!

Sara James oczarowała śpiewając hit The Weeknd! [ESKA Live]

Irena Jarocka - córka, dzieci

Irena Jarocka w 1982 roku urodziła córkę, Monikę. Artystka kilka miesięcy po urodzeniu powróciła na scenę i zagrała serię koncertów w klubie Scorpios w New Jersey. 

Irena Jarocka - wiek

Irena Jarocka urodziła się 18 sierpnia 1946 w Srebrnej Górze. Artystka zmarła 21 stycznia 2012 w Warszawie. W dniu śmierci miała 66 lat.

Irena Jarocka - mąż

Irena Jarocka w 1972 roku wyszła za kompozytora Mariana Zacharewicza, który jednocześnie był jej menedżerem. Para rozstała się w 1977 roku. Jarocka w Leningradzie, w czasie trwania trasy koncertowej po Rosji, poznała informatyka Michała Sobolewskiego. Wzięli ślub w 1989 roku. 

Irena Jarocka - romans

Irena Jarocka miała romans z Sewerynem Krajewskim, jednak lider zespołu Czerwone Gitary zdradził ją z jedną ze swoich fanek. Piosenkarka, by zapomnieć wyruszyła w podróż do Paryża. Nie miała tam łatwo i od początku jej wymarzona droga składała się z samych zakrętów. Wróciła do Polski, gdzie ciężko zachorowała. Przeszła ciężką operację, a po wyjściu ze szpitala popadła w problemy natury psychologicznej. 

Irena Jarocka - choroba

Zmarła jednak z powodu złośliwego nowotworu, glejaka mózgu, w jednym z warszawskich szpitali. Pogrzeb odbył się 27 stycznia 2012 w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach. Pochowana została w katakumbach na warszawskich Powązkach.

Irena Jarocka - piosenki

Irena Jarocka to mnóstwo przebojów, które umilały czas w latach młodości Waszych rodziców i dziadków. Do najpopularniejszych singli artystki należą: Motylem jestem, Wymyśliłam cię, Nie wrócą te lata, By coś zostało z tych dni, Odpływają kawiarenki.

Sonda
Lubisz nowości muzyczne, czy wolisz stare dobre hity?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze