Helena Englert

i

Autor: AKPA Helena Englert

Helena Englert - od seriali do odważnej roli w "Pokusie". Co warto wiedzieć na temat aktorki?

2023-04-25 16:52

Helena Englert to aktorka, która karierę aktorską zaczynała jako dziecko. Gdy była nastolatką otrzymała rolę w uwielbianym przez polskich widzów serialu "Barwy Szczęścia". Talent odziedziczyła po rodzicach, którzy również są artystami i wygląda na to, że jest kariera cały czas nabiera tempa. Co warto wiedzieć na temat Heleny Englert? Przedstawiamy najważniejsze informacje z jej życia.

Helena Englert - kim jest aktorka? Wiek, wzrost, rodzice, kariera. Ciekawostki na temat Heleny Englert. Helena pochodzi z rodziny o artystycznych korzeniach, studiowała za granicą oraz w Warszawie, a także ma wiele zainteresowań, które mogą być przydatne w zawodzie aktora. Helena gra na pianinie, śpiewa, interesuje się jazdą konną, boksem oraz kick-boxingiem. Aktorka grywa zarówno w filmach, jak i serialach, a swoją popularność zawdzięcza głównie telenoweli "Barwy Szczęścia", gdzie od 2016 roku wciela się postać Angeli Kowalskiej. Helena nie boi się żadnych zawodowych wyzwań, dlatego też zdecydowała się na udział w filmie erotycznym, w którym zagrała główną rolę.

Helena Englert - wiek

Helena Englert przyszła na świat 14 czerwca 2000 roku, co oznacza że jest spod znaku Bliźniąt. Helena wychowywała się w Warszawie, gdzie mieszka do tej pory.

Helena Englert - wzrost

Helena Englert jest wysoką kobietą. Jest niewiele niższa od swojego ojca, który mierzy 176 centymetrów wzrostu. Na zdjęciach różnica między nimi jest znikoma, co może sugerować, że na pewno ma 170 centymetrów wzrostu.

Helena Englert - rodzice

Helena Englert jest córką aktora Jana Englerta i córką aktorki Beaty Ścibakówny i trzeba przyznać, że jest ich oczkiem w głowie. Starają się zapewnić jej najlepszą przyszłość, dlatego też wysłali ją za granicę do elitarnej szkoły, aby uczyła się aktorstwa, a kiedy wróciła tuż po wybuchu pandemii, kupili jej mieszkanie w zabytkowej kamienicy tuż obok Łazienek Królewskich.

Helena Englert - wykształcenie

Helena talent aktorski odziedziczyła po rodzicach. W 2019 roku rozpoczęła studia na Tisch School of the Arts - jest to szkoła nauk scenicznych, filmowych i medialnych Uniwersytetu Nowojorskiego. Obecnie kształci się na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Helena Englert - kariera

Na ekranie zadebiutowała w wieku zaledwie dwóch lat, kiedy wystąpiła w "Superprodukcji" Juliusza Machulskiego z 2002 roku. Na kolejną rolę czekała ponad 10 lat. W 2013 roku zagrała Kasię w filmie Ryszarda Bugajskiego zatytułowanym "Układ Zamknięty". Szersza publiczność dowiedziała się o młodej aktorce dzięki roli Angeli w serialu "Barwy Szczęścia" do którego dołączyła w 2016 roku. W ostatnich latach można było ją podziwiać również w takich produkcjach jak "Znaki", "Wojenne dziewczyny", Wszystko dla mojej matki" czy Diagnoza". Prawdziwe poruszenie wśród opinii publicznej wywołała, gdy ujawniono, iż to ona wciela się w postać Inez, w głośnym, erotycznym filmie "Pokusa", do którego scenariusz napisała Edyta Folwarska, a reżyserią zajęła się Maria Sadowska.

Julia Wieniawa szczerze o karierze, filmie "Nie cudzołóż i nie kradnij" i Macie
Listen on Spreaker.