Godzina dla Ziemi 2014 to kolejna, już ósma z rzędu odsłona obejmującej cały świat akcji zrzeszającej ludzi, którym nieobojętny jest los naszej planety. W sobotę 29 marca o godzinie 20:30 już po raz ósmy zgasną światła w milionach domów na wszystkich kontynentach.
W 2013 roku do akcji w Polsce oficjalnie przyłączyła się rekordowa liczba ponad 60 miast. Na stronie internetowej godzinadlaziemi.wwf.pl zarejestrowało się wtedy aż 65 000 Polaków. W ramach akcji Godzina dla Ziemi, światła zgasły w ponad 7000 miejscowościach w 153 krajach świata - i to nie tylko w domach osób biorących udział w akcji, ale także obiektów, takich jak Wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku czy Zakazane Miasto w Pekinie.
W Polsce zgasły światła m. in. Spodka w Katowicach, Kopca Kościuszki w Krakowie, Stadionu Narodowego oraz PKiN w Warszawie. A wszystko wskazuje na to, że tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF będzie biła kolejne rekordy. Jest już pierwszy, na 5 dni przed akcją swój oficjalny udział potwierdziły 63 miasta w Polsce!
>>> Same hity, bez gadania. Włącz eskaGO!
A czemu służy Godzina Dla Ziemi? Gaszenie światła podczas Godziny dla Ziemi WWF ma wymiar symboliczny – mówi Małgorzata Kosowska z Fundacji WWF Polska. - Jednego dnia o jednej godzinie ludzie na wszystkich kontynentach gaszą światło, aby pokazać innym, że losy naszej planety nie są im obojętne. Jednak wymierne korzyści dla Ziemi może przynieść dopiero zmiana naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń. Mowa o oszczędzaniu energii, papieru, czy segregacji śmieci. WWF Polska stworzył też mobilny poradnik ekologiczny, aby ułatwić nam życie bardziej przyjazne naturze. Teraz wszelkie porady możesz mieć zawsze „pod ręką”. Wystarczy zarejestrować się do akcji na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl i pobrać specjalny poradnik.
Radio ESKA patronuje tegorocznej Godzinie dla Ziemi. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji!