Finał trwającej właśnie, dziesiątej edycji The Voice of Poland został zaplanowany na sobotę, 30 listopada 2019 roku. Do ścisłej czwórki najlepszych dostali się: z drużyny Michała Szpaka - Daria Reczek, z drużyny Margaret - Tadeusz Seibert, z drużyny Tomsona i Barona - Alicja Szemplińska, z drużyny Kamila Bednarka - Damian Kulej. Każde z nich ma dużą szansę na zwycięstwo. Wygrana to wspaniała szansa, jednak jak pokazuje historia, wszyscy, którzy dostali się do finału show, mają przed sobą świetlaną, muzyczną przyszłość. Wszyscy marzą o tym, aby osiągnąć sukces na miarę Natalii Nykiel, Ani Karwan czy też Mateusza Ziółko. W finałowym odcinku uczestnicy zaprezentują po raz pierwszy nie covery, a swoje single. Pokażą nam one, w jaką muzyczną stronę chcieliby skierować się w przyszłości. Pamiętajcie, że zwycięzcę wybiorą widzowie finałowego odcinka. Zanim jednak oddacie swój głos, warto dowiedzieć się nieco więcej o Darii, Tadeuszu, Alicji i Damianie. Kim są i jak wkroczyli na muzyczną ścieżkę?
Finaliści The Voice of Poland 10 - co wiemy o Alicji, Darii, Tadziku i Damianie?
Darię Reczek poznaliśmy dzięki jej wykonaniu A Thousand Years z katalogu wokalistki Christiny Perri. To właśnie w tej piosence dziewczyna zaprezentowała się podczas przesłuchań w ciemno. Zdecydowała, że swój talent będzie szlifować pod okiem chłopaków z Afromental, czyli Tomsona i Barona, jednak przegrała w nokautach z Alicją. Na szczęście Michał Szpak zdecydował się na jej kradzież i to on prowadzi ją teraz do finału. Ma 20 lat, a jej największą inspiracją wokalną jest Whitney Houston. Artystka podziwia też Adele i wokalistki z zespołu Little Mix.
Tadeusz Seibert to absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Pochodzi z Malborka i z Margaret zna się od bardzo dawna. Nic więc dziwnego, że to jej drużynę wybrał. Na co dzień uczy śpiewu w swojej szkole wokalnej. Mocno stawia na solową karierę i szykuje materiał na debiutancki album.
Alicja Szemplińska to nastolatka z Ciechanowa, która zachwyca od pierwszego wykonania. Alicja Szemplińska wygrała muzyczne show Hit Hit Hurra! w 2014 roku. Po pięciu latach od zwycięstwa młoda wokalistka zaśpiewała na scenie w dziesiątej, jubileuszowej edycji The Voice of Poland. Podczas przesłuchań w ciemno Alicja wykonała - Scars to Your Beautiful, którą w oryginale śpiewa Alessia Cara. Na swoich trenerów wybrała Tomsona i Barona z Afromental.
Damian Kulej to szczęśliwy mąż i ojciec. Pochodzi z miejscowości Brzózki (gm. Popów). Aktualnie mieszka zaś w Kłobucku. Do programu dostał się dzięki fenomenalnemu wykonaniu kawałka Pech to nie grzech z repertuaru Grzegorza Hyżego. Od początku należy do drużyny Kamila Bednarka.