Eurowizja 2022 - scena

i

Autor: Nathan Reinds / eurovision.tv

Eurowizja 2023 - kto organizuje? Gdzie się odbędzie? Co wiadomo?

2022-05-13 17:28

Eurowizja 2023 dopiero za rok, ale już teraz fani konkursu zastanawiają się, gdzie odbędzie się kolejna edycja. Po emocjonującym wydarzeniu w Turynie przyjdzie czas na kolejne zmagania artystów z całej Europy. Co wiadomo na temat 67. Konkursu Piosenki Eurowizji? Czy znamy już gospodarza? Odpowiedź niżej.

Eurowizja 2023 szybko pojawi się na językach fanów. Po pełnej emocji 66. edycji konkursu w Turynie, wszyscy wielbiciele tej imprezy czekają już na kolejne zmagania reprezentantów państw. Z pewnością szybko zaczniemy się także zastanawiać, kto pojedzie na imprezę w barwach Polski. Bezbłędny Krystian Ochman zawiesił wysoko poprzeczkę. Jedną z najważniejszych informacji na temat Eurowizji jest jednak miejsce organizacji. Jak z pewnością wielu z was wie, zgodnie z tradycją Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w kraju, który rok wcześniej wygrał. Gdzie zobaczymy się za rok?

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022: WYNIKI DRUGIEGO PÓŁFINAŁU. Które miejsce zajęła Polska? Wyniki półfinał 2

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

Eurowizja 2023 - gdzie?

Eurowizja 2023 może być zupełnie inna niż te, które widzieliśmy w ostatnich latach. Będzie zależało to od tego, kto wygra 14 maja. Głównym faworytem jest Ukraina, która najprawdopodobniej nie byłaby w stanie zorganizować Eurowizji w przyszłym roku. Wtedy tytuł gospodarza przypadłby wewnętrznie wybranemu nadawcy z innego państwa. O tym, czy tradycja zostanie utrzymana, przekonamy się po finale Eurowizji 2022.