Eurowizja 2023 - kto organizuje? Gdzie się odbędzie? Co wiadomo?

2022-05-13 17:28
Eurowizja 2022 - scena
Autor: Nathan Reinds / eurovision.tv

Eurowizja 2023 dopiero za rok, ale już teraz fani konkursu zastanawiają się, gdzie odbędzie się kolejna edycja. Po emocjonującym wydarzeniu w Turynie przyjdzie czas na kolejne zmagania artystów z całej Europy. Co wiadomo na temat 67. Konkursu Piosenki Eurowizji? Czy znamy już gospodarza? Odpowiedź niżej.

Eurowizja 2023 szybko pojawi się na językach fanów. Po pełnej emocji 66. edycji konkursu w Turynie, wszyscy wielbiciele tej imprezy czekają już na kolejne zmagania reprezentantów państw. Z pewnością szybko zaczniemy się także zastanawiać, kto pojedzie na imprezę w barwach Polski. Bezbłędny Krystian Ochman zawiesił wysoko poprzeczkę. Jedną z najważniejszych informacji na temat Eurowizji jest jednak miejsce organizacji. Jak z pewnością wielu z was wie, zgodnie z tradycją Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w kraju, który rok wcześniej wygrał. Gdzie zobaczymy się za rok?

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022: WYNIKI DRUGIEGO PÓŁFINAŁU. Które miejsce zajęła Polska? Wyniki półfinał 2

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

Eurowizja 2023 - gdzie?

Eurowizja 2023 może być zupełnie inna niż te, które widzieliśmy w ostatnich latach. Będzie zależało to od tego, kto wygra 14 maja. Głównym faworytem jest Ukraina, która najprawdopodobniej nie byłaby w stanie zorganizować Eurowizji w przyszłym roku. Wtedy tytuł gospodarza przypadłby wewnętrznie wybranemu nadawcy z innego państwa. O tym, czy tradycja zostanie utrzymana, przekonamy się po finale Eurowizji 2022.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze