Eurowizja 2022 - projekt sceny

i

Autor: EBU/ Francesca Montinaro

Eurowizja 2022 - występy specjalne. To oni gościnnie wystąpią na scenie

2022-04-25 12:36

Eurowizja 2022 to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych tego roku. Do rywalizacji staną reprezentanci 40 państw, ale nie są to jedyni wykonawcy, którzy pojawią się na scenie. Wystąpią także goście specjalni, którzy otworzą koncerty lub umilą widzom oczekiwanie na wyniki. Znane są pierwsze nazwiska.

Eurowizja 2022 to wydarzenie, na które zawsze zwrócone są oczy całej Europy. Nic więc dziwnego, że organizatorzy starają się przygotować jak najlepsze show. W tym roku jest włoski nim nadawca publiczny Rai, który w maju w Turynie będzie gościł 40 delegacji. Reprezentanci tych państw zawalczą o wygraną, ale nie będą jednymi artystami, którzy pokażą się na scenie. Eurowizja zawsze zapewnia też niesamowite występy specjalne. W ostatnich latach wystąpiły takie osoby jak Madonna, Justin Timberlake, Afrojack czy różni lokalne gwiazdy. Kto wystąpi tym razem? Organizatorzy poinformowali już o pierwszych nazwiskach.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - tak wygląda scena tegorocznego konkursu. Motyw słońca, woda i włoski ogród

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2022 - goście specjalni

Wiemy już, że w pierwszym półfinale wystąpi Diodato, który w 2020 miał reprezentować Włochy z piosenką Fai Rumore. Niestety, konkurs został wtedy odwołany z powodu pandemii. Po dwóch latach artysta wreszcie zaśpiewa swoją piosenkę na eurowizyjnej scenie. Pierwszego dnia wystąpią także Benny Benassi, Dardust oraz brytyjski zespół Sophie and the Giants. Mają oni zamienić Eurowizję w wielką dyskotekę. Usłyszymy takie hity jak Horizon in Your Eyes, Satisfaction czy Golden Nights. Wcześniej potwierdzono już, że zaśpiewa również Mika, który jest także prowadzącym imprezy. W gronie prezenterów znalazła się także znana na całym świecie piosenkarka Laura Pausini. Przypuszcza się, że ona także zaśpiewa dla widzów z Europy.

Sonda
Czy Krystian Ochman wygra Eurowizję 2022?