Dawid Podsiadło rozbija bank. Takiego sukcesu nie było od 14 lat!

2021-07-15 13:34
Dawid Podsiadło rozbija bank. Takiego sukcesu nie było od 14 lat!
Autor: Aneta Kwiatkowska/EAST NEWS Dawid Podsiadło rozbija bank. Takiego sukcesu nie było od 14 lat!

Dawid Podsiadło zapisuje sobie do zeszytu kolejny ogromny sukces i podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. Najnowsze osiągnięcie to zasługa samego artysty, ale również jego wiernych fanów. O co dokładnie chodzi? Przekonajcie się już teraz i koniecznie zapamiętajcie ten sukces.

Dawid Podsiadło nawet w najbardziej optymistycznych scenariuszach nie zakłada, że jego materiały osiągną sukces. Skromny artysta nawet nie przypuszczał, że jego trzeci studyjny album pokryje się złotem, a później podwójną, potrójną i poczwórną platyną. Co więcej, nie spodziewał się na pewno, że płyta Małomiasteczkowy osiągnie tak duży sukces sprzedażowy, że pokryje się diamentem. Tak właśnie się stało 1 lipca 2019 roku, co już postawiło muzyka z Dąbrowy Górniczej w ścisłym gronie najbardziej utytułowanych polskich gwiazd sceny muzycznej. Jednak to, co wydarzyło się dwa lata później, tylko utwierdza w przekonaniu, iż Dawid Podsiadło to absolutna czołówka, jeśli chodzi o polski, ale i zagraniczny rynek muzyczny. 14 lipca 2021 Związek Producent Audio Video z radością poinformował, że płyta, z której pochodzi megahit Nie ma fal, Trofea, Najnowszy klip, czy chociażby tytułowy singiel, otrzymuje certyfikat podwójnego diamentu. Jak wynika z archiwalnych statystyk ZPAV, taki wynik, jeśli chodzi o certyfikację płyt, ostatni raz osiągnął polski artysta w 2007 roku. Mowa o Piotrze Rubiku, który otrzymał podwójnie diamentowe wyróżnienie za album Psałterz Wrześniowy. Była to pierwsza nagrodzona tym certyfikatem płyta w Polsce. 

Dawid Podsiadło kiedyś i dziś

QUIZ. Dawid Podsiadło to twój idol? W takim razie komplet punktów to twój OBOWIĄZEK

Pytanie 1 z 10
W jakim programie muzycznym objawił się talent piosenkarza?

Dawid Podsiadło - podwójny Diament: Małomiasteczkowy

Małomiasteczkowy, obok albumu Psałterz Wrześniowy, za który odpowiada Piotr Rubik i Zbigniew Książek, to najbardziej doceniony album przez polskich słuchaczy. Oba materiały, według statystyk ZPAV, pokryły się podwójnym Diamentem. Artysta, zgodnie z zasadami, by otrzymać jeden diamentowy certyfikat musi sprzedać 150 tysięcy egzemplarzy. W przypadku Dawida Podsiadło i jego osiągnięciu przyznanemu, 14 lipca 2021, mówimy o minimum 300 tys. sztuk sprzedanych kopii. 

Dawid Podsiadło - płyta Małomiasteczkowy

Dawid Podsiadło płytę Małomiasteczkowy stworzył we współpracy z Bartoszem Dziedzicem. Artysta za sprawą utwór, które znajdują się na płycie porusza kwestię miłosnych rozterek, tęsknoty i niepewności. Muzyk z Dąbrowy Górniczej, w ramach promocji materiału wyruszył w trzy trasy koncertowe: Małomiasteczkowa Trasa, Wielkomiejski Tour, a także Leśna Muzyka Tour. Podwójnie Diamentowa płyta Małomiasteczkowy zgarnęła także takie nagrody jak:

  • Album roku pop - Fryderyki 2019
  • Najlepsza Oprawa Graficzna - Fryderyki 2019
  • Najpopularniejsza Muzyka Polska - Bestellery Empiku
  • Najlepsze okładki płyt - Cover awArts 2018

Dawid Podsiadło od kilku lat wyznacza muzyczne trendy i jest jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów na polskim rynku muzycznym. W 2018 roku, jeszcze przed premierą trzeciego studyjnego albumu, wokalista odwiedził nasze ESKOWE studio i opowiedział o płycie Małomiasteczkowy! Zdradził wiele ciekawostek i wyjaśnił znaczenie poszczególnych utworów.

DAWID PODSIADŁO zdradza, ile płyt jeszcze nagra! [WYWIAD o płycie MAŁOMIASTECZKOWY]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze