Zegary

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Czy dzisiaj jest zmiana czasu na zimowy? Kiedy przestawiamy zegarki?

2021-10-23 11:56

Zmiana czasu na zimowy to temat, który budzi wielkie emocje. Lada chwila Polacy po raz kolejny będą musieli cofnąć wskazówki zegara, by dostosować się do czasu środkowoeuropejskiego. Tradycyjnie wprowadzenie tych budzących emocje zmian ma miejsce w październiku. Czy dzisiaj jest zmiana czasu na zimowy?

Czy dzisiaj jest zmiana czasu na zimowy? Ta informacja jest poszukiwana przez miliony Polaków, którzy dobrze wiedzą, że październik jest miesiącem, w którym przestawiamy zegarki. Zmiana czasu na zimowy jest bez wątpienia jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów. Wiele osób uważa, że ma ona nawet negatywny wpływ na zdrowie, a także jest powodem licznych problemów, między innymi w transporcie publicznym. Nie jest tajemnicą, że Komisja Europejska pracuje nad rozwiązaniem, które znosiłoby zmianę czasu i niewykluczone, że od przyszłego roku nie będzie ona już obowiązywała, a Polska pozostanie w strefie właśnie czasu zimowego. Zanim zostaną podjęte oficjalne decyzje, Polacy po raz kolejny będą musieli przestawić się na czas zimowy i cofnąć wskazówki zegara, tym samym zyskując dodatkową godzinę snu.

Sonda
Jesteś za zniesieniem zmiany czasu?

Czy dzisiaj jest zmiana czasu na zimowy?

Zmiana czasu rzeczywiście ma miejsce z soboty na niedzielę w październiku, jednak nie w tym, a dopiero w kolejnym tygodniu. Zegarki należy przestawić w nocy z 30 na 31 października 2021 roku. 

Pogadane z Darią! Szczery wywiad o muzyce, planach i karierze