Co to znaczy ESSA? Znaczenie słowa, które opanowało TikToka

2022-08-02 12:11
Gest essa
Autor: Unsplash.com

Jeśli używacie TikToka, niemożliwe, że nie trafiliście na słowo "essa", które można odnieść wrażenie, że pojawia się w co drugim filmiku. Język polski stale ewoluuje, czego dowodem jest stale powiększająca się liczba używanych zwrotów. Co to znaczy "mieć esse" i skąd właściwie wzięło się to określenie? Sprawdziliśmy!

Spis treści

  1. Essa - co to znaczy?
  2. Mieć esse - znaczenie

"Essa", "Ale masz esse!" - te zwroty regularnie pojawiają się na TikToku, budząc wśród niektórych użytkowników aplikacji poczucie, że nie nadążają za młodzieżowymi trendami. Język polski cały czas ewoluuje, czego dowodem jest popularność organizowanego co roku plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku, w którym udział biorą dziesiątki tysięcy internautów. Niewykluczone, że to właśnie "essa" zdobędzie najwięcej głosów w przyszłym roku, bowiem słowo to pojawia się już dosłownie wszędzie. Jeśli nie nadążacie i chcielibyście dowiedzieć się, czy "macie esse" czy też nie, to dobrze trafiliście. Poniżej wyjaśniamy, czym jest właściwie wspomniana "essa" i skąd się wzięła. Znaczenie tego słowa może was mocno zaskoczyć.

Tribbs jak Friz odpowiada Sarusi55. Zaproponował jej konkretną pomoc!

Doda o swoich najbardziej zmarnowanych piosenkach. Mogły być wielkimi hitami!

Essa - co to znaczy?

Co to znaczy essa? Essa, jak podaje Słownik Języka Polskiego, może być rozumiane jako okrzyk radości. Przyjmuje się, że frazę spopularyzował raper Wini, który przemycał ją w swoich kawałkach, nawiązując do szczecińskich imprez. Uczestnicy zabaw mieli właśnie regularnie je wykrzykiwać. 

Mieć esse - znaczenie

Co natomiast znaczy "mieć esse"? Gdy mówimy o kimś, że "ma esse", to mamy na myśli, że jest na totalnym chillu, wyluzowany i zachowujący spokój, nawet w najbardziej stresujących sytuacjach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze