Burze śnieżne i mróz. Najgorsze dopiero przed nami?!

2023-01-24 9:15
Zima w Polsce
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER Burza śnieżna w Polsce

Pogoda nie przestaje zaskakiwać. Po długim okresie ocieplenia w Polsce ponownie zapanowała zima i jak przewidują synoptycy, szybko nie odpuści. Najnowsze prognozy na styczeń informują nas nie tylko o opadach śniegu, ale i burzach śnieżnych. Czeka nas powtórka z pierwszej połowy grudnia? Sprawdzamy, na kiedy prognozowane są zmiany.

Prognozy pogody na styczeń 2023 szokują! Zgodnie z przewidywaniami synoptyków powrót zimy stał się faktem. Po długim okresie rozpogodzenia, dzięki któremu mogliśmy poczuć się na zewnątrz, jakby była jesień, a czasem nawet wiosna, w naszym kraju ponownie odnotowano oscylujące wokół zera temperatury. To dość spory przeskok, biorąc pod uwagę pomiary z 1 stycznia 2023 roku, kiedy wskaźniki w najcieplejszym momencie dnia pokazywały nawet 18 stopni. Tak duża różnica znajdzie swoje odzwierciedlenie w pogodzie na wiosnę. Eksperci przewidują, że w kwietniu i maju temperatury będą kształtować się powyżej normy wieloletniej. Zanim jednak na nowo poczujemy wiosnę, będziemy musieli ponownie zaprzyjaźnić się z zimą. Ta bowiem szybko nie odpuści. Jak wynika z długoterminowych prognoz na ten miesiąc, przed nami mróz, śnieg, a nawet burze śnieżne. 

Najnowsze prognozy pogody SZOKUJĄ! Wiosna będzie upalna. Synoptycy nie mają złudzeń

Czy VIKI GABOR zna stare hity DODY, AVRIL i BRITNEY?

Burze śnieżne w Polsce

Zima powróciła. Ostatnie dni upłynęły nam pod znakiem znacznego ochłodzenia i opadów śniegu właściwie w całej Polsce. Jak podają redaktorzy serwisu FaniPogody.pl, koniec stycznia przyniesie atak prawdziwej zimy. Na horyzoncie nie tylko obfite opady białego puchu, ale wręcz burze śnieżne. 

Modele pokazują wtedy częste przemieszczanie się niżów barycznych blisko Polski wraz z systemami frontalnymi. Może nie zabraknąć w ostatnich dniach mijającego miesiąca opadów śniegu i deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej, a w sprzyjających warunkach spodziewamy się także burz śnieżnych - czytamy na stronie.

Omawiana pogoda dotyczy okresu 29-31 stycznia. Synoptycy podkreślają jednak, że jest to prognoza długoterminowa, dlatego należy traktować ją z dystansem.

Sonda
Czy widzieliście już kiedyś burzę śnieżną?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze