Billie Eilish - piosenka z początków kariery po polsku. Nie każdy zna ten numer!

2020-02-13 12:14 MK
Billie Eilish
Autor: YouTube/Marta Gawęcka & Invision/Invision/East News

O tej artystce mówią wszyscy na całym świecie. Billie Eilish potrzebowała niewiele czasu, by jej twórczość docenili nie tylko fani, ale również krytycy, czego dowodem jest pięć zdobytych przez nią w tym roku statuetek Grammy. Nie każdy wie jednak o tym, że dwa lata przed wydaniem płyty, Billie zaprezentowała światu swoją debiutancką EP-kę. Na ESKA.pl znajdziecie cover jednej z zawartych na niej piosenek w całości po polsku.

Billie Eilish - piosenka Copycat to jeden z tych kawałków z repertuaru młodej wokalistki, który znają przede wszystkim jej fani. Nastolatka dała się poznać szerszemu gronu za sprawą swojego debiutanckiego albumu Where We All Fall Asleep, Where Do We Go, z którego pochodzą takie hity jak Bad Guy czy All The Good Girls Go To Hell, i który okazał się najchętniej kupowanym krążkiem 2019 roku, przebijając popularnością samych BTS. Również krytycy docenili płytę, przyznając jej miano najlepszego albumu podczas tegorocznej gali rozdania nagród Grammy.

Nie każdy, kto poznał Billie na fali jej największej popularności wie o tym, że zanim artystka wypuściła debiutancki album, zaprezentowała światu EP-kę zatytułowaną Don't Smile At Me. Wydawnictwo miało swoją premierę w 2017 roku, a jednym z dziewięciu utworów, jakie się na nim znalazły, jest kawałek Copycat, wydany jako czwarty singiel go promujący. Jeśli byliście ciekawi, o czym Billie śpiewa w piosence, to Marta Gawęcka ma dla was odpowiedź. Działająca na YouTubie wokalistka nagrała bowiem cover Copycat w języku polskim.

Billie Eilish - cover po polsku

Billie Eilish to bez wątpienia jedna z najchętniej coverowanych artystek, również przez polskich twórców. Tym razem, o nagranie własnej interpretacji pokusiła się Marta Gawęcka. Youtuberka nie sięgnęła jednak po żaden z hitów Eilish, pochodzących z jej debiutanckiej płyty, a po kawałek z jej EP-ki sprzed trzech lat. Internauci są zachwyceni wykonaniem utworu Copycat. Możecie go posłuchać poniżej.

Najnowsze