Wiele osób ma z tym problem. Dostrzegło to Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Nadnoteckich, które zorganizowało cykl bezpłatnych szkoleń językowych i komputerowych dla mieszkańców powiatów pilskiego, chodzieskiego, złotowskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego. Wartość projektu to prawie 750 tysięcy złotych, z tego 85 % dorzuciła Unia Europejska z programu WRPO 2014 plus.
- W tym programie uczestniczyły osoby ze średnim wykształceniem i była połowa osób w tzw. przedziale wiekowym 50+ 120-godzinne szkolenia zakończyły się certyfikowanymi egzaminami z angielskiego, niemieckiego lub obsługi komputera. Łatwo nie było, ale efekt jest: nowe kompetencje i dużo większe szanse na rynku pracy - mówi Sławomir Poszwa, dyrektor biura Zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Nadnoteckich. Zadowoleni są też uczestnicy projektu.
Zaliczyłam kurs komputerowy, bardzo potrzebna sprawa, teraz nie mam już żadnych problemów z tabelkami czy wykresami.
Super, że mieszkańcy północnej Wielkopolski w wieku 50 plus mają szanse i mogą się uczyć. Świetnie sobie teraz poradzą z wszelkimi tajnikami informatyki i nie zaskoczy ich zawieszony komputer czy nieposłuszna myszka. Jeżeli szukacie informacji o WRPO 2014+ i aktualnych naborach, to koniecznie zajrzyjcie na stronę internetową programu. Aktualnie trwa m.in. nabór wniosków na wsparcie i tworzenie infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego. Nauczycielom i uczniom z wielkopolskich szkół średnich przypominamy o unijnym konkursie „Młodzi wiedzą o funduszach” – atrakcyjne nagrody czekają. Szczegóły znajdziecie na wrpo.wielkopolskie.pl
Jak unijne pieniądze zmieniają północną Wielkopolskę – o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Piły i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.