Bakteria New Delhi - objawy zakażenia super bakterią

i

Autor: fot./freeimages.com/alwajasm Mikroskop

Bakteria New Delhi - objawy zakażenia superbakterią

2018-11-13 9:52

W Polsce pojawia się coraz więcej przypadków zakażeń tą groźną bakterią! Na ESKA.pl dowiecie się, jakie są objawy wywoływane przez bakterię New Delhi.

Bakteria New Delhi - objawy zakażenia tą superbakterią powinniśmy umieć rozpoznać! Polskie szpitale odnotowują coraz więcej jej nosicieli. Zakażenie może być śmiertelnie niebezpieczne, gdyż bakteria New Delhi jest odporna na antybiotyki i wywołuje groźne choroby! Koniecznie dowiedzcie się, jak wyglądają objawy zakażenia i jak go uniknąć. 

Pogoda długoterminowa 2018 - ciepło do października! Zaskakująca prognoza

Objawy zakażenia bakterią New Delhi

Jakie są objawy zakażenia bakterią New Delhi? Superbakteria jest pałeczką zapalenia płuc i należy do grupy bakterii jelitowych. Jest wyjątkowa przez to, że nie da się jej zwalczyć antybiotykami! Bakteria może wywołać takie choroby jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego czy śmiertelnie groźną sepsę.

Asteroida Bennu - co to jest? To przez nią ma nastąpić koniec świata!

Szczególnie narażone są osoby o obniżonej odporności - pacjenci szpitali, ludzie po długiej kuracji antybiotykowej, osoby starsze i niemowlęta. Typowe objawy towarzyszące zakażeniu to bóle w klatce piersiowej, bóle stawów, gorączka i dolegliwości gastryczne.

Bakteria New Delhi - jak uniknąć zakażenia?

Bakteria New Delhi może żyć na skórze i w przewodzie pokarmowym nosiciela. Jest też wydalana wraz z kałem zarówno osoby chorej, jak i zdrowego nosiciela, u którego nie ma jeszcze objawów. Szczególnie ważne jest więc dbanie o higienę. Pamiętajmy szczególnie o myciu rąk przed jedzeniem i kąpieli po wizytach w szpitalu.