Alane - o czym jest piosenka Robina Schulza? Skojarzenia z 'wieje sandałem' bawią

2020-07-06 11:33 Rafał Wróblewski
Alane - o czym jest piosenka Robina Schulza? Skojarzenia z 'wieje sandałem' bawią
Autor: Alane / Warner Music Poland (Robin Schulz) /// screen from wideo YouTube.com/WesVEVO Alane - o czym jest piosenka Robina Schulza? Skojarzenia z 'wieje sandałem' bawią

Robin Schulz tchnął nowe życie w utwór, który od kilkunastu lat bawi polskich internautów. Mowa oczywiście o singlu Alane, który w nowej wersji ma szansę na tytuł hitu lata 2020. O czym naprawdę jest piosenka? Czy polskie skojarzenia są słuszne? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl!

Alane - piosenka w wersji Robina Schulza, to jeden z hitów lata 2020! Nie ma na tę chwilę utworu, który aż tak zachęca do tańca, a jednocześnie bawi i poprawia humor. Dzieje się tak za sprawą tekstu Alane. Z pewnością, gdybyśmy poprosili przynajmniej 10 osób, by wyrecytowały słowa jest duża szansa, że otrzymalibyśmy 10 różnych odpowiedzi. Dlatego też ta piosenka jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. To również dowód na uniwersalność języka. Oryginalnie za numer, który w nowej wersji zdobywa popularność, odpowiada Wes Madiko, czyli kameruński wokalista i twórca muzyki etnicznej. Pierwotna odsłona tego numeru ma już 24 lata - zadebiutowała na muzycznym rynku w 1996 roku. Internauci od kilkunastu lat, słuchając piosenki Alane, słyszą takie zwroty, jak: "wieje sandałem", "chleb", "młody sam wie, normalnie" i wiele innych, nawet niecenzuralnych słów. O czym naprawdę jest piosenka Alane? Tłumaczenie podrzucamy na ESKA.pl!

Robin Schulz - nowa wersja Alane

Robin Schulz uwielbia oryginał tej piosenki, dlatego też w dużym dystansem i szacunkiem postanowił tchnąć w Alane nowe życie. Niemiecki producent sam przedstawił proces tworzenia nowej wersji: - Chciałem zinterpretować go na nowo, a zarazem złożyć mu hołd i nie odejść zbyt daleko od oryginału. Dlatego, kluczowe było, by Wes nagrał całość na nowo i byśmy razem nadali nowe brzmienie tej wspaniałej piosence.

24 lat później, Alane ponownie porywa do tańca, sam Robin Schulz. Robin Schulz, czyli artysta odpowiedzialny za takie hity, jak: Prayer In C, Waves czy Sugar, jak mało kto potrafi nadawać klasykom współczesne brzmienie. DJ uważa, że każdy zna ten numer, a niewiele jest takich ponadczasowych hitów: - Z miejsca wprowadza w dobry nastrój, a jego język nadaje mu unikatowy charakter. Miałem pomysł na stworzenie własnej wersji i bardzo chciałem ją wypuścić przed wakacjami.

ALANE - tłumaczenie piosenki, tekst

O czym jest piosenka Alane? Tłumaczenie utworu podrzucamy w tym miejscu. Oryginalna wersja została stworzona w języku Duala w Kamerunie. Ze względu na skojarzenia można usłyszeć takie słowa, jak: "chleb", "wieje sandałem", a nawet pada imię Ala. Utwór opowiada o miłości, radości, uśmiechu i naturze. To też utwór skłaniających ludzkość do jednoczenia się w szczęściu oraz wolności. Tłumaczenie Alane na język polski poniżej: 

To jest miłość
Uczucie tak silne
Przyjście na świat z góry
Stąd, gdzie ty, ja i cała natura należymy
To jest piosenka
Serce w tak pięknej muzyce
Dla wszystkich tańczących przez cały czas
Dźwięk radości, który jest tak boski
Chodźcie i zatańczcie w pieśni miłosnej
Wszyscy razem
Na zawsze
Chodźcie i zatańczcie w pieśni miłosnej
Wszyscy razem
Na zawsze

Cały świat niech dołączy do tej miłosnej pieśni
Ludzie śpiewają, wszyscy kochający wolność
My należymy do planety
Tutaj i w każdym miejscu
A Natura jest domem
Każdy niech to poda dalej
My należymy do planety
Tutaj i w każdym miejscu
A Natura jest domem
Każdy niech to poda dalej

Chodźcie i zatańczcie w pieśni miłosnej
Wszyscy razem
Na zawsze
Chodźcie i zatańczcie w pieśni miłosnej
Wszyscy razem
Na zawsze

TKM & Marianne i wakacyjny klimat w Domowym Graniu!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze