Adam Nawałka odchodzi. Światowe komentują odejście trenera

2018-07-04 14:15
Adam Nawałka odchodzi. Światowe komentują odejście trenera
Autor: fot. Piotr Matusewicz / East News Adam Nawałka odchodzi. Światowe komentują odejście trenera

Adam Nawałka zakończył współpracę z reprezentacją Polski. Jak zagraniczne media skomentowały jego decyzję? Sprawdźcie na ESKA.pl

Adam Nawałka odchodzi z reprezentacji Polski - smutną wiadomość przekazano podczas konferencji prasowej, 3 lipca. Kadrę objął w październiku 2013 roku i od tamtego czasu nasza reprezentacja wspięła się na wyżyny futbolowego świata. Za jego kadencji Polska w eliminacjach po raz pierwszy zwyciężyła z Niemcami (2:0) i wywalczyła awans na Euro 2016. Byliśmy sensacją mistrzostw Europy, bo doszliśmy do ćwierćfinału. Nawałka to pierwszy w historii trener, który wygrał eliminacje do ME oraz MŚ. Do tego wszystkiego należy zaliczyć rekordową pozycję w TOP 5 rankingu FIFA. Niestety, 'era Nawałki' zakończyła się po blisko 5 latach. 

Adam Nawałka odchodzi - zagraniczne media

Jak na informacje o tym, że Adam Nawałka odchodzi zareagowały zagraniczne media? Czytając niektóre artykuły śmiało można stwierdzić, że dziennikarze są zaskoczeni. Wiele serwisów tłumaczy, że przede wszystkim jest to spowodowane słabą grą na mundialu w Rosji. Irlandzki dziennik irishexaminer.com pisze o rozczarowaniu! Wyjaśnia również, że nawet Robert Lewandowski nie mógł dać Polsce sukcesu na MŚ. BBC skupiło się na słowach Bońka wypowiedzianych podczas konferencji prasowej: - Postaramy się zbudować drużynę narodową w nowy sposób. Więcej o konferencji przeczytać możemy na rte.ie, czyli stronie irlandzkiego publicznego radia i telewizji. - Oczywiście czuję się odpowiedzialny za to, że nie spełniliśmy oczekiwań, nie spełniliśmy naszych planów, ambicji, oczekiwań kibiców... że zawiedliśmy i biorę za to pełną odpowiedzialność... - cytują Adama Nawałkę.

Ciekawie do sprawy podszedł brytyjski The Sun. Pierwsze słowo w tytule artykułu na tamtejszej stronie to: NAWALK-AWAY. Serwis pisze o katastrofie Polski na mundialu i podkreśla, że byliśmy pierwszą europejską drużyną, która odpadła z turnieju po przegranej w dwóch pierwszych meczach. Informuje również, że finał finałów Nawałce kończyła się umowa 30 lipca.

Światowe media o koncercie Beyonce w Polsce! Co piszą?

Najnowsze